Makaleler

Kurban Bayramı Mesajları

Kurban Bayramı Mesajları
Kurban Bayramı Mesajları

Kurban bayramı mesajları, sevilen kişilerin iyi bayram temennisini sunmak için atılır çoğu zaman. Ancak pek çok kişinin düşündüğü kadar basit değildir bu olay. Bayram mesajları atan kişi eski bayramları özleyen kişidir. Sabahları kalktığında kalabalık aile içinde el öpme merasimine duyulan özlemdir aslında. Yanında olamayan kişilere gönderilen bir selam olsa da çoğu zaman, aslında içinde saklanan bir özlem vardır bu mesajlarda. Özellikle yaşlı insanların gönderdiği mesajlara bakıldığında buram buram hissedilir bu özlem. Yanında olamamış kişiler için bir telefon mesajına sığdırılmaya çalışılan bu özlem, çoğu zaman burkar onları. Kalpleri hep bir mahzun hep bir gözleri yollardadır.

Coşkulu Kurban Bayramı Mesajları

Kurban bayramı mesajı atılırken dahi o bayram coşkusunu karşı tarafa hissettirmek isteyen büyükler, özenle yazarlar mesajın her detayını. Noktası ve virgülüne kadar dikkat edilmesi gerekir bu mesajların. Çünkü onlar dile getiremedikleri bu özlemi en uygun biçimde iletmek isterler karşı tarafa. Bu belki de kendi içlerinde yapmış oldukları bir ritüeldir onlar için. Asla bozulmaması gereken ve her daim korunması gereken. Çünkü onlar koruyamadıkları eski bayram adetlerinin acısını yaşamışlardır. Bu yüzden çok saygılı ve dikkatli ifadeler kullanarak kalplerinden ne geçiriyorlarsa yansıtmak isterler mesajlarına. Coşkulu kurban bayramı mesajı iletmek isterler sevdiklerine ki onlar da kendileriyle birlikte aynı coşkuyu paylaşabilsinler diye.

Anlamlı Kurban Bayramı Mesajları

Kurban bayramı mesajı atarken anlamlı mesaj göndermek isteyen büyüklerimiz, karşı tarafın gönlünü almaya çalışırlar belki kendilerince. Belki de gönül alınacak bir durum yoktur ortada ancak onlar gelemedikleri göremedikleri sevdiklerine anlamlı bir mesaj ileterek kalplerini rahatlatmaya ve sakinleştirmeye çalışırlar. Kalpleri gönderdikleri anlamlı kurban bayramı mesajı için sakinleşecek ve kendilerini daha iyi hissedeceklerdir. Belki de gidemedikleri ziyaretlerin diyeti olarak düşünürler bu mesajları. O yüzden her bayram sabahı tüm işler bittikten sonra torunlara özenle yazdırılır bu mesajlar.

Kısa Kurban Bayramı Mesajları

Kısa kurban bayramı mesajları ziyarete edilmesi nasip olmayan kişilere gönderilen minik de olsa kırgınlıkları içinde barındıran mesajlardır. Uzun uzun mesajlar atmak yerine sade bir mesaj atarak belki de gönlündek kırgınlığı dile getirmek ister insan. Bu yüzden uzun uzun yazmadan en sade biçimiyle hazırlanarak gönderilir. Anlamı ise karşı tarafa belki de biraz kırık ve buruk olduğunu hissettirmektir. Tüm sevdiklerini yanında isteyen kişiler için bayramların bulunmaz bir nimet olması, bu kırgınlığı tetikleyen en önemli faktördür. Az ve öz yazılan bu mesajlar “ben sana aslında çok az kırgınım çünkü şu an yanımda olmanı istedim” cümlesinin kemikleşmiş halidir. Ancak sadece kırgınlık içermez kısa kurban mesajları. Bazen de resmi olunmasu gereken yerlerde kullanılır. Saygılı bir biçimde kutlanılan coşkuyu paylaşmaya çalışır insan. Bunu da az ve anlamlı kelimelerle yapmaya çalışırlar.

Uzun Kurban Bayramı Mesajları

Uzun uzun yazılan bu mesajlar, genellikle içinde yaşadığı coşkuyu tüm sevdilerine pay etmek için gönderilen mesajlardır. Uzun kurban bayramı mesajı gönderdiğinde bir kişi, karşı taraftaki insana karşı görevini yapmış da kabul edilir bir nevi. Sana bu mesajı yazmak için kendi zamanımdan verdim ve sana karşı tüm görevlerimi yerine getirdiği anlamlına da gelmektedir bazı kişiler arasında. Her ne yazılmış olursa olsun, karşı taraftakinin yüzünde bir tebessüm oluşturmak en önemli amaçtır uzun kurban bayramı mesajlarında. İsterler ki aynı coşkuyu onlar da yaşasın kendileriyle birlikte. Bu yüzden oturup uzun uzun kurban bayram mesajları hazırlanır torunlarla ya da çocuklarla.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı