Makaleler

Dostluk Sözleri

Dostların sözleri, insanların hayatta karşılarına çıkan her zorlukta bir nebzede olsa onları telkin eden sözlerdir. İçinde dolu dolu bir yaşamı barındıran bu sözler çoğu zaman yakın arkadaşı korumak için söylenir. Zor zamanlarınızda hep yanınızda olan bu insanlar, vermiş oldukları tavsiyelerle sizleri hayatın zorluklarına karşı bir nevi hazırlamaya çalışırlar. Dost sözleri, içten gelinerek söylenir. Öyle süslü laflar kurmaya gerek yoktur dostunu korumak için insanın. Vereceği en küçük tavsiye bile yeter bazen.

Dostluk Sözleri
Dostluk Sözleri

Elinizden tutarak sizleri hayatın en zorlu yollarında yalnız bırakmayan bu insanlar, her üzüntünüzde ya da sevincinizde sizlerle birlikte olacak insanlardır. Kimi zaman mütevazı bir tavırla sizleri doğru yolda tutmak için çabalayan kimi zaman ise size karşı gelerek sizi korumaya çalışan dostların sözleri yıllar geçse de unutulmaz.

Anlamlı Dost Sözleri

Anlamlı dost sözleri, öyle dostlar tarafından söylenir ki bu insanlar çoğu zaman kişilerin kardeşlerinden ya da akrabalarından daha yakındırlar. Bu sözlerin pek çoğu söylenen kişiyi duygulandırır ve onları derin bir anlamı düşünmeye sevk eder. Belki de beraber büyüdüğünüz tüm anlarınızda yanınızda olan bu insan sizleri ömrününüz boyunca koruyacak tavsiyelerde bulunur. Ancak bunları ağır ve anlamlı bir şekilde ilmek ilmek işleyerek yaparlar.

Kısa Dost Sözleri

Dost Sözleri
Dost Sözleri

Bazen keskin bir bıçak gibi olsa da aslında tam anlamıyla bir kale gibidir kısa dost sözleri. Darbe alsa da yıkılmayan bu kaleye en sevilenler konulur ve sonsuza kadar korunur. Belki de dostluk sonsuzluk kavramının ulaştığı son mekandır. Az ama ne kadar az olursa o kadar değerli olan dostların kısa sözleri, insanı olgunlaştırmada birebirdir. Hayatın pek çok farklı evresine birlikte göğüs germiş olan bu insanlar, sen ya da ben diye değil biz olarak adlandırılmaya başlamışlardır. Dostun kısa sözleri aynı zamanda içinden gelerek sevmeyi, en içten duyguları yansıtmayı ve özverili bir şekilde karşısındakini de düşünmeye gösterir.

Uzun Dost Sözleri

En samimi dostlar, sizinle uzun uzun konuşmayı tercih eden dostlardır belki de. Sizleri doğru yoldan ayırmamak ya da hata yapmanızı engellemek için uzun uzun ama anlamlı konuşmayı tercih ederler çoğu zaman. Nasıl ki bir anne ya da baba evladına uzun uzun telkinde bulunuyorsa, en yakın dostlarda belki saatlerce sizlere dil dökerler hata yapmamanız için. Bunu siz zarar görmeyin en sonunda üzülmeyin diye koruma amaçlı yaparlar. Sonunda belki de hata yapsanız bile yine sizinle ağlayacak olanlar onlar olsa da yine de telkin vermekten kendilerini alıkoyamazlar. Farklı bir savunma sistemidir, koruma iç güdüsüdür bu. Uzun uzun verilen nasihatlerin ardından yaşam enerjinizi tekrar yükselterek hayatınıza kaldığınız yerden aynı kuvvetle devam etmenizi sağlarlar. Hayata karşı sizi hazırlayan ve ayaklarınızın sağlam bir şekilde yere basmasını sağlayan bu insanların vermiş olduğu bu uzun tavsiyeler sayesinde gözünüzün önündeki tüm bulutlar bir anda kalkacak ve siz hayatınıza bu tavsiyeler sayesinde daha huzurlu olarak devam edersiniz. Bu sözler tam ders çıkartılması gereken ve hayatınızda her zaman yer etmesi gereken sözlerdir. Bazen acı gerçekleri yüzünüze vursalar da tek amaçları sizleri korumak ve muhafaza etmektir. Dost acı söyler sözünün aslında tam olarak açıklaması da budur. Her zaman sizleri koruma amacı güden bu sözlerin çoğu zaman acı baldan farkı olmasa da sizlere şifayı sağlayacak en faydalı şey bu sözlerdir. Sahte hesaplara girmeden karşısındakini koruma maksatlı söylenen bu sözler, dost olan kişiye karşı açılan belki de en büyük koruma kalkanlarından bir tanesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı