Makaleler

Kalp Hakkında Sözler

Kalp Hakkında Sözler
Kalp Hakkında Sözler

Kalp vücudumuza kan pompalayan, çalışmaması halinde yaşamımızın sonlanmasına neden olacak organdır.

Kalp, vücudumuzun en önemli organlarından biridir. Aslında görüntüsü pek de iç açıcı olmayan bu organ, pek sevda sözcüğünün içerisinde yer alır. Hatta kendi şeklinin dışında bir şekille dünyaca kabul edilmiştir. Kalp pek çok atasözü ve vecizin içinde kullanılmış bir sözcüktür. Ve kalp hakkında pek çok güzel söz de bulunmaktadır.

Vücudumuzun çalışmana neden olan organ olarak düşündüğünüzde kalp hepimizde bulunur. Peki ama daha çok bizim kullandığımız anlamında kalp hepimizde bulunur mu? Kötülük yapan birini gördüğümüzde genelde onun kalpsiz olduğunu söyleriz. Kötülük yapan, sevgiden uzak olan kişi kalpsizdir ve kötü biridir. Eğer birisi tarafından üzüntü yaşarsak ise kalbimiz kırıldı deyimini kullanırız. Kalp kırıklığının tedavisi ise oldukça zordur. Birinden ayrıldığımızda ya da uzak kaldığımızda ise kalbimiz sızlıyor deriz. Onu ne kadar özlediğimizin ve acı çektiğimizin bir göstergesidir bu.

Kalp pek çok şiirde ve şarkıda karşımıza çıkar. Birini seven genç bir insanın hemen kendi ismiyle sevdiği kişinin ismini bir kalp şeklinin içerisine yazdığını görürüz. Telefonla mesajlaşırken bile artık en çok kullandığımız emojilerden biri kalptir. Sevgililer gününde her yeri kırmızı kalplerin kapladığını görürüz. Kalp şeklinde yastıklar, çantalar, süs eşyaları… Hepsi özel günlerde sevgililer arasında hediye verilir. Hal böyle olunca bize de kalbimizi sakınmak düşüyor. Hem de iki mana da. Öncelikle bir organ işlevini gören kalbimize iyi bakmalıyız ki, sağlıklı ve uzun bir yaşam geçirebilelim. Bir de aşk ve sevgi yerine koyduğumuz kalbimizin kıymetini bilmeliyiz ki, onu doğru kişilerle paylaşma şansına erişebilelim. Kalbimize birini almak, tüm hayatımızı etkileyen bir karardır. Bu kişi doğru kişiyse hayat güllük gülistanlık olur. Fakat eğer yanlış kişiyi seçmişsek uzunca bir süre tadımız tuzumuz olmayacağı garantidir. Ayrıca birinin kalbine girmenin de kolay olmayacağını bilmek lazım. Girdikten sonra da özen göstermek gerektiğini, karşımızdakini kırmamak gerektiğini unutmamak lazım.

Siz de kalp ile ilgili özlü sözler paylaşmak istiyorsanız, birbirinden etkileyici birçok sözü sayfamızda bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı