Makaleler

Berat Kandili Mesajları

Berat Kandili Mesajları
Berat Kandili Mesajları

Berat Kandili’nde atacağınız mesajlar, sevdiklerinizi bu mübarek günde onları unutmadığınızı gösterir. Berat arınmayı, temizlenmeyi ifade eder. Bu arınma halinin kutsal yansımasının huzuru, sevdiklerinizle paylaştığınızda daha güçlenir. Berat Kandili mesajları ile unutulmadığını hisseden sevdiklerinizin sizin için edeceği bir dua, belki de dönüp dolaşıp hayatınızı güzelleştirmeniz yolunda yardımınıza koşar.

Kandil mesajı yazmak, günlük hayatın yükü omuzlarınızda iken her zaman arayıp soramadığınız sevdikleriniz için bir aracı haline gelir. Attığınız bir güzel mesajın ruhani huzuru sizi de sararak gecenizin saadetini arttırır. Hayatınıza bu arınmışlık hissi ile devam ettiğinizde, tüm hayatınızı saran bir huzurun sahibi haline gelirsiniz.

Dualı Berat Kandili Mesajları

Müslüman, ancak Müslüman’ın duaları ve Allah’ın izni ile hayatına devam edebilir. Berat Kandili gibi mübarek bir günde atacağını Berat Kandili mesajları dualı olduğunda, bu duanın etkisi hem sizi hem mesajları gönderdiğiniz sevdiklerinizi sarar, sarmalar. Ettiğiniz duaların gerçek olması için alacağınız bir hayır duası, sevdiklerinizin sizin için iyi dilekleri zorlu bir yolculuk olan bu hayatta en büyük destekçinizdir.

İnsanın en mutlu ve güzel gününde de en zor gününde de dualara ihtiyacı vardır. Bir kişinin bile edeceği duaya vesile olmak sevaptır. Başınıza gelebilecek kötü hadiselerden korunmak için de halihazırda yaşamakta olduğunuz olumsuzluklardan da Berat Kandili’nde edeceğiniz bir dua ile sıyrılarak ferahlığa kavuşmanın anahtarına sahip olabilirsiniz.

Resimli Berat Kandili Mesajları

Berat Kandili mesajları bazen bir kısa mesaj ile, bazen telefonda yapılan sesli bir görüşme ile bazen de iyi dileklerin yazıldığı resimli bir görsel ile ifade edilir. Berat Kandili mesajları resimli olduğunda bazen bir cami görseli ile, bazen Allah’ın yarattığı çiçeklerin parlak renkleri ile okuyanı bu mübarek günün huzuruna davet eder.

Kandiller aracılığı ile konuştuğunuz, görüştüğünüz sevdiklerinize hayatın karmaşasında bazen unuttukları İslam’ın huzurunu hatırlatmış olursunuz. Dinin birleştirici gücünden faydalanarak hem günahlarınızdan arınmak için dua ettiğiniz hem de diğer Müslümanları duanın huzuruna davet ettiğiniz bir gün geçirmiş olursunuz.

Aileye Gönderilecek Berat Kandili Mesajları

Hiç şüphesiz bu hayatta insana verilmiş olan en büyük hediye ailesidir. Sağlık ve sıhhat sahibi olunduğu sürece, aile ile geçirilen her an özel ve kıymetlidir. Ancak yanlarında olamadığınız önemli günlerde de onları unutmadığınızı hissettirmek, büyüklerinizi de küçüklerinizi de çok mutlu edecektir.

Berat Kandili mesajları aileye gönderildiğinde, İslam’ın da bir gereği olarak sevgi ve saygıyı ifade eder. Atılan her mesaj aile büyüklerinin gözlerini doldurur, küçüklerin ise dinin gereklerini öğrenip hatırlamasını sağlar. Bu vesile ile hal hatır sorulması da aile bağlarını güçlendirerek ailenin öneminin hatırlanmasına ön ayak olur.

Hadisli Berat Kandili Mesajları

İslamiyet’in varlık göstermeye başladığı yıllardan itibaren dinin gerekleri için bakılması gereken ilk kaynak Kuran’ı Kerim, ikincisi ise Hz. Muhammed’in hadisleridir. Hadisler bu hayatı doğru ve dürüst şekilde iyi bir Müslüman olarak yaşamanın anahtarıdır. Bu yüzden peygamberin hadislerinin hatırlanması ve hatırlatılması önemlidir.

Hadisli Berat Kandili mesajları atarak sevdiklerinize gerçek Müslümanlığın günlük hayatın karmaşasında ihmal edilen boyutlarını hatırlatabilirsiniz. Böylece kandil ruhunun huzura ve mutluluğa ulaştıran kutsal ruhu ve mübarekliği ile kendinizi ve sevdiklerinizi sarıp sarmalamış olursunuz. Allah’ın tüm dualarınızı kabul etmesi ve Hz. Muhammed’in hadislerine uygun bir hayat sürebiliyor olma gayesi ile geçireceğiniz bir gün ve buna bağlı olarak bir ömür, öteki dünyanıza yaptığınız bir hazırlıktır. Bu hususta atacağınız Berat Kandili mesajları da sevdiklerinizle öteki dünyada da bir arada olabilmek için dilediğiniz bir çeşit dilektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı