Makaleler

Aşk Mesajları

Ask lafları sayesinde sevdikleriniz onlar hakkında ne düşündüğünüzü anlayabilir. Sevginin en güzel tarifi onu karşımızdaki insana anlatmakla olur. Karşımızdaki insan onu sevdiğimizi ne kadar çok duyarsa, o kadar çok aramızdaki bağın güçlenmesi söz konusu olur.

Bu lafları isterseniz sevgilinize, isterseniz eşinize isterseniz de nişanlınıza kullanabilirsiniz. Aşk mesajları yazmanın kişi ile sınırlaması yoktur. Kim için içinizden geçiyorsa mesajınızı yazabilirsiniz. Bu mesajı gönderdiğiniz kişi onu sevdiğinizi anlayacaktır.

Aşk Mesajları
Aşk Mesajları

Aşk mesajları yazarak aşkınızı ifade ederseniz, göreceksiniz ki, hem siz daha mutlu olacaksınız hem de karşınızdaki insan. Karşınızdaki insan seviliğini anladığı için  mutlu olacakken, sizler de kendinizi igade etmiş olmanın verdiği mutluluk ile yaşayacaksınız.

Dünyadaki Bütün İnsanlar Aşk Mesajları Atarlar

Güzel aşk sözleri yalnızca biz Türklere özgü bir kullanım değildir. Almanlar, Fransızlar, İngilizler, Çinliler ve aklınıza kim gelirse gelsin herkes birbirine sevdiğini söyleme ihtiyacı duyar. Bu yüzden bütün dillerde seni seviyorum demenin çeşitli yolları vardır. Hepsi aynı amacın karşılanmasını sağlarlar.

Aşk mesajları göndermenin milletle, ırkla, yaşla ilgisi yoktur. Bu konunun yalnızca sevgi ve hisler ile ilgisi vardır. Aşkınızı göstermenin tek yolu neyse ki mesaj atmak değil. Sevdiğiniz insanı karşınıza alıp konuşmanız, hareketlerinizi, davranışlarınız, karşınızdaki insanı ne kadar çok sevdiğinizi anlatabilir.

Günümüz dünyasında cep telefonları ve kısa mesaj çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle aşk mesaj ile kolayca ifade edilebilir bir hale geldi. Aşk laflarının yalnızca cep telefonlarda kullanmadığını hatırlamakta fayda var. Unutmayalım ki online ortamda sergilediğimiz davranış, gerçek hayatta karşılıksız olursa, hoş olmaz.

Aşk Mesajlarını Nasıl Yazabilirim?

Eğer daha önceden hiç aşk mesajları yazmadıysanız, aşk mesajları yazmakta zorlanmanız normaldir. Fakat merak etmeyin. İnternette, kitaplarda, televizyonda hemen her yer aşk mesajları ile dolu. Eminiz ki kendiniz için uygun bir mesaj bulmakta zorlanmayacaksınız.

Bu konuda Türk kültüründe çok önemli isimler vardır. Geçmişte yaşayan bu bilgelerden en önemlilerinden bir tanesi Mevlana’dır. Mevlana yalnızca Türkiye’de değil, bütün dünyada bilinen bir isimdir. Halen Amerika’da kitapları çok satanlar arasında yer almaktadır.

En güzel aşk mesajları
En Güzel Aşk Mesajları

Aşk mesajları yazmak için tercih yaparken mesajların uygun uzunlukta olmasına dikkat edin. Aşk mesajları kısa olabilir. Dilerseniz mesajınızı uzun da olabilir. Fakat en önemli nokta mesajların uygun uzunlukta olup karşımızda insanı sıkmıyor olmasıdır. Özellikle gereğinden uzun mesajlar karşımızdaki insanın sıkılmasına yol açabilir.

Aşık Olduğumu Aşk Mesajları ile Nasıl Söyleyebilirim?

Aşk mesajları anlamlı olduğu zaman duygularınızı daha iyi ifade edersiniz. Şüphesiz ki aşık olmak dünyanın en güzel hislerinden bir tanesidir. Bu güzel hissin en iyi şekilde karşımızdaki insana aktarıldığından emin olmamız gerekir.

Anlamlı aşk mesajları hazırlamak için çevrenizden ilham alabilirsiniz. Bu konuda güvendiğiniz bir büyüğünüz varsa ona danışın. İnternete anlamlı aşk mesajları yazın ve karşınıza çıkan sonuçları tarayın. İçinde işinize yaracağını düşündüklerinizi alın ve kullanın.

Aşk mesajları yazmak için illa bir yerlere bakmak zorunda değilsiniz. Kendi yaratıcılığınızı kullanarak da aşk mesajları yazabilirsiniz. Baktığınız örnekler sizin için bir ilham kaynağı olabilir. Hem böylece aşk mesajlarınız orijinal olmuş olur.

Şiirlerden Aşk Mesajları Yazabilirsiniz

Aşk mesajları şiir formatında olabilir. Kendinizi düz yazı formatında sınırlandırmayın. Mesajınızın şiir şeklinde olması işin içine hareket ve estetik katar. Eğer şiir yazmak konusunda yetenekli olmadığınızı düşünüyorsanız ünlü şairlerin şiirlerini kullanabilirsiniz.

Yeteneklerinize güveniyor, kendi başınıza şiir yazmak istiyorsanız da yolunuz açık olsun. Dilerseniz sevdiğiniz kişinin baş harflerini kullanarak akrostiş tarzında şiir yazabilirsiniz. Bu tarz şiirler karşınızdaki insanın yüzünün gülmesini sağlayacaktır.

Şiir yazarken yapmacık olmamasına dikkat edin. Hiçbir zaman samimiyet çizgisinden uzaklaşmayın. Karşınızdaki insanı övmek zorunda değilsiniz. İçinizden geçen doğruları söylemeniz çok daha önemlidir. Unutmayın ki kimse yapmacıklığı ve yazmak için yazılmış şeyleri sevmez.

Aşk Mesajları Yazarken Nelere Dikkat Etmem Gerekir?

Aşk mesajı yazarken bazı konular hakkında dikkatli olmanız gerekir. Aksi halde mesajınız kabusa dönebilir. Sevdiğinizi ilan edeyim derken karşınızdaki insanı kendinizden soğutabilirsiniz. Bunların başınıza gelmesini istemezseniz aşağıdaki noktalara dikkat edin.

Aşk mesajları yazarken ilk dikkat etmeniz gereken nokta mesajınızın ne kadar uzun olduğudur. Uzun aşk sözleri karşınızdaki insanı bu sözleri okurken bıktırabilir. Bunun başınıza gelmesini istemesiniz. Mesajınızı yazdıktan sonra uzunluğuna bakın. Fazla uzun ise gereksiz olan yerleri eleyin.

Aşk mesajlarını yazarken dikkat etmeniz gereken ikinci önemli unsur mesajda samimi olmanızdır. Karşınızdaki insana iltifat etmek zorunda değilsiniz. Yalnızca açık olmak zorundasınız. Gerçekten hissetmediğiniz duyguları hissediyor gibi davranmayın.

Diğer dikkat edilmesi gereken önemli nokta aşk sözlerinin anlamlı olmasıdır. İnternette ve diğer platformlarda her yer anlamsız sözler ile doludur. Bu sözlerden birini seçmediğinizden emin olun. Sizin ve karşınızdaki insan için anlamlı bir söz seçin. Anlamsız olanları mutlaka eleyin ve kullanmayın.

Aşk Mesajlarının Orijinal Olmasına Dikkat Edin

Hiçbir erkek ya da kadının bir başkası için yazılmış olan sözleri okumayı isteyeceğini sanmıyoruz. Herkes kendisini özel hissedebilecekleri mesajları almak isterler. Siz de kendinizi karşınızdaki insanın yerine koyarak buna göre hareket edin. Sizin hoşunuza gitmeyeceğini düşündüğünüz şeyleri bir başkası için yapmayın. Empati yeteneklerinizi geliştirin.

Aşk sözlerinin diğer aşk sözleri ile birebir aynı olmaması gerekir. Birebir aynı sözler, bu sözleri aslında sizin hissetmediğiniz başka bir yerden aldığınız anlamına gelir. Karşınızdaki insan bir iş yapıyormuşsunuz hisseder. Oysa ki böyle olmamalıdır.

Güzel Aşk Mesajları
Aşk Sözleri

Yaratıcı olmadığınızı düşünerek daha yetenekli insanların yazdığı eserleri kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat bu eserler birebirde aynı olmasın. Bazı yerlerini değiştirin ve mutlaka içine kendinizden bir şeyler katın. Aksi halde mesaj sizin mesajınız olmaktan çıkar.

Aşk Mesajları Atarak Daha Mutlu Olabileceğinizi Biliyor muydunuz?

Aşk mesajları atan insanlar ile aşk mesajları atmayan insanlar arasında araştırma yapılır. Bu insanların çift olarak mutluluk seviyeleri araştırıldı. Yapılan çalışmalar sonrasında çekinmeden aşk sözleri söyleyen insanların diğer insanlara kıyasla daha mutlu oldukları ortaya kondu.

Sevgiliye aşk sözleri söylemek hem sizi hem de karşınızdaki insanı mutlu edecektir. İnanmıyorsanız siz de bu sözleri söylediğiniz zaman ile söylemediğiniz zaman arasında kıyaslama yapabilirsiniz. Hangi zamanlarda daha mutlusunuz? Bu sözleri kullanmak kendinizi daha iyi hissettiriyor mu?

Eğer cevabınızı evet ise, daha fazla beklemeden siz de kendi aşk mesajlarınızı yazmaya başlayabilirsiniz. Kendinizi sınırlandırmanıza gerek yok. İçinizden ne geçiyorsa onu yazarak karşınızdaki insanı mutlu edebilirsiniz.

Aşk Mesajları Yazan Çiftlerin Hayatlarının Daha Renkli Olduğu Tespit Edildi

Aşk mesajı deyip geçmeyin. Bu mesajları kullanan kişilerin diğer alanlarda da daha hareketli ve etkili bir tutuma sahip olduğu kanıtlandı. Dolayısı ile bu mesajları kullanan kişilerin hayatları daha renkli oluyor. Biraz renk katmak için aşk mesajlarına ne dersiniz?

Aşk mesajları sizin hayatınıza renk katacağı gibi karşınızdaki insanın hayatına da renk katar. Siz kendinizi dile getirmenin sevincini yaşarken karşınızdaki insan sevilmenin mutluluğunu tatmış olur. Unutmayın ki aşk mesajı yazmanın yaşı yoktur. Çocukluk değildir. Siz yeter ki sevgiyi içinizde hissedin.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı