Makaleler

Para Hakkında Sözler

Para Hakkında Sözler
Para Hakkında Sözler

Para, devlet tarafından bastırılan ve ülke içinde ödeme aracı olarak kullanılan, üstünde saymaca değeri yazan kağıt ya da metal nesneye verilen isimdir.

Peki paranın bizim hayatımızdaki yeri nedir? Bu soruya hepimiz farklı bir cevap verecek olsak da, pek çok insan paraya ihtiyaç duyduğunu söyleyecektir. Para yaşamamız için, hayatımızı sürdürebilmemiz için bize gerekli olan en önemli araçlardan biridir. Ne yazık ki, parasız bir yaşam sürdürebilmek mümkün değildir. Hayatın döngüsü parayı kazanmak ve yine o parayı harcamak üzerine kurulmuştur. Para ile ilgili hayata yön veren sözler duymak mümkündür.

Peki bizim parayla ilişkimiz nasıl şekilleniyor? Paraya çok düşkün insanlardan mıyız? Bazı insanlar için para ilk sırada gelir. artık onlar için para araç olmaktan çıkmış, bir amaca dönüşmüştür. Bu durum tehlike arz eder. Dediğimiz gibi para hepimize lazımdır ama bütün hayatımızı onu şekillendirmek üzerine kurmak yanlıştır. Ve bize eninde sonunda da zarar verecektir. Sağlığımızı örnek verelim. Elimizde paramız olduğunda elbette en iyi hastaneye gitme, iyi hekimlerden yardım alma şansımız vardır. Ama yine de paranın araç olduğunu unutmamak gerekir. Eğer sağlığımız geriye dönüşü olmayacak bir şekilde bozulduysa, dünyanın en zengin insanı olsak da kar etmez. Paramızı kullanarak, hayatımızı yaşamak olanağı ortada kalmamıştır.

Bazı insanlar ise paraya kötü bir araç gibi bakar. Onlar parayı iterler. Zengin olmanın, çok para kazanmanın kötü bir şey olduğunu düşünürler. Kimi insanlar için para kirlidir. Bu düşünce de son derece yanlıştır. Herkesin bu dünyadan alacak bir payı vardır. Para da bunlardan biridir. Birilerinin daha çok para kazanıyor olması, onların kötü insanlar olduğunu göstermez. Tam tersine az para kazanan birinin illa ki iyi insan olamayacağı gibi! Bu yüzden bu bakış açısını değiştirmeli ve parayla olan ilişkimizi değiştirmeliyiz. Yaydığımız bu olumsuz enerji, bizim de parasal durumlarda sıkıntı yaşamamıza neden olacaktır. Para iyi ve önemli bir amaçtır ve ben de onu en iyi şekilde değerlendireceğim diye düşünmeliyiz.

Siz de parayla ilgili özlü sözleri sayfamızda bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı