Makaleler

Fikir Hakkında Sözler

Fikir Hakkında Sözler
Fikir Hakkında Sözler


Fikir İle İlgili Güzel Sözler

Fikir nedir? Kelime anlamı düşünce olan fikir karşımıza farklı şekillerde çıkmaktadır. İnsanların hayatında farklı konularda edindikleri birikim, tecrübe, yaşadıkları ve okudukları ile elde ettiği parçaları bir bütün haline getirip farklı şekillerde sunmaktır aslında fikir. Esasında fikirler yoktan var edilmemektedir. Bir şekilde bu birikimlerle ortaya çıkıyor. Hemen hemen her konuda insanlar fikir sahibidir fakat topluma yön verecek fikirler için bir altyapı gereklidir. Düşünce ve fikir ile ilgili özlü sözler oldukça fazladır. S. Eugenin güzel sözlerinden birisi olan ‘’ Fikirler elektrik akımı gibidir, birbirini tutuşturur.’’ cümlesi aslında toplumsal fikri özetler niteliktedir.

Birçok konuda öğreneceğimiz yeni bilgiler, yaşadıklarımızdan parça parça öğrendiğimiz tecrübelerin artışı ile daha çok fikir sahibi olabiliriz ve bunları parça parça çoğaltabiliriz. Burada ünlü düşünürlerin söylediği sözler fikirlerimizi oluşturmamızda ve geliştirmemizde bize hız katacaktır.

Fikir sahibi olmak için bilginin (tecrübe, yaşananlar vs..) önemi çok büyüktür ve bu yüzden akıllara kazınan şu anlamlı söz ortaya çıkmıştır:

“Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz.”

Sitemizde fikir ile ilgili söylenmiş özlü ve güzel sözler ile atasözlerine bolca rastlayabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı