Makaleler

Sevmek Hakkında Sözler

Sevmek Hakkında Sözler
Sevmek Hakkında Sözler

Sevmek sevgi ve bağlılık hissetmek, birine gönül vermek, aşık olmak anlamına gelmektedir.

Sevmek, bu dünyada hissedilecek en yüce duygudur. İnsan, sevgiyle mutlu olan bir varlıktır. Hem sevgi verdikçe hem de sevgi aldıkça daha iyi hisseder. Birini hiçbir karşılık beklemeden sevebilmek oldukça önemli bir duygudur. Bu sizin gönlü bol ve iyi biri olduğunuzu gösterir. Sevgi o kadar önemlidir ki bu yüzden sevgi hakkında pek çok etkili söz söylenmiş, bir sürü güzel söz yazılmıştır.

Eğer birini karşılık beklemeden, koşulsuz sevebiliyorsanız mutlu bir insansınız demektir. Bu ister sevgiliye verilen  kalp olsun, ister ailenize, ister arkadaşlarınıza, isterseniz hayvanlara ya da doğaya! Önemli olan birini ya da bir şeyleri sevebilme gücüne sahip olmanızdır. Bu sizde hala bir şeyin ölmediğine işaret eder. Birini severek başlar her şey! Ve bundan sonra yaşamınız bambaşka bir biçimde şekillenir.

Birini sevebilmek, size yapılan her şeyi kabul etmeniz anlamına gelmez. Seven kişiye her şey mubahtır anlayışı yanlıştır. Zaten birisi sevginiz karşılığınsa size kötü davranıyorsa ya da sizi kullanıyorsa hemen ondan uzak durun. Ve sakın kendinize kızmayın. Çünkü bu karşınızdakini kişinin kötü olduğunu gösterir, sizin hatalı ya da saf olduğunu göstermez. Ne yazıktır ki karşınızdaki kişiye biri tarafından sevilmenin kıymetini bilememiştir. Gönlü bolluk yerine, çorak bir toprakla kaplanmıştır.

Bu yüzden siz de sizi seven kişilere karşı dikkatli olun. Onları kırmamaya özen gösterin. Bir söz ya da eylemde bulunurken iki kere düşünmeyi ihmal etmeyin. Sevmek kadar sizi sevene de iyi davranmak da önemlidir. Yoksa sizde gönlünüzdeki bolluğu kaybederseniz.

Bir insan kalbinin kapısını sevmeye açabildi mi hayatına da aynı oranda güzelleşir. Artık dünyayı başka türlü algılarsanız. Her şey gözünüze çok daha güzel gözükür. Sevebilmenin gücünü sadece kalbinizde değil bütün vücudunuzda hissedersiniz. Sevgi size neşe ve enerji verir. Başka türlü bir kavrama gücü verir. Ve sevdikçe hayattan tat almaya da devam edersiniz.

Sizde sevgi ile ilgili güzel sözler ve özlü sözler okumak istiyorsanız sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı