Makaleler

Yalnızlık Hakkında Sözler

Yalnızlık Hakkinda Sozler
Yalnızlık Hakkinda Sozler

Yalnızlık etrafında kimse olmaması, bir başına kalma halidir.

Yalnızlık herkesin kolay kaldıramayacağı bir duygudur. Bazı kişiler yalnızlıktan korkarlar. Üstelik hangi yaşta olurlarsa olsunlar. Bu korku yaş aldıklarında da vardır onlarda, etrafında cıvıl cıvıl insanların olduğu zamanlarda da. Hayatlarındaki pek çok kararı yalnız kalmamak adına verirler. Bazı kişiler ise aksine yalnızlıktan hoşlanırlar. Sürekli olmasa bile en azından belli bir süre yalnız kalmak ve tek başına olmanın tadını çıkarırlar. Bu yüzden yalnızlık hakkında birbirinden farklı düşünceler ortaya atılmıştır. Siz de yalnızlık hakkında hayata yön veren sözler okuyabilirsiniz.

Yalnızlık ondan kaçarak yaşanacak bir duygu değildir aslında. Böyle yaptıkça yalnızlığı üstümüze çekeriz. Bunun yerine hayatı yaşamaya ve insanları sevmeye bakmalıyız. Zaten böyle bir ömür sürerek yalnız kalacak bir durum ortada olmaz. Bu yüzden önce sevdiklerimize değer vermeliyiz. İşe ilk aileden başlamalıyız. İnsanın annesi, babası ve kardeşleri her zaman hayatında önemli bir yer tutacaktır. Fakat çocuklar büyüdükçe ve hayatın yüklerini sırtlanmaya başladıkça bazen ailelerinden uzaklaşırlar. Sizi büyüten ve sizi gözünden sakınan anne ve babanızı ayda bir görmeye hatta bazen ayda bir telefon etmeye bile vardırırsınız işi. Kardeşleriniz sizin için bir arkadaştan öte olmayan bir duruma gelir. böyle olursa kişi yalnızlaşacaktır. Çünkü başınıza ne gelirse gelsin aileniz size her zaman destek olacaktır. En anlaşamadığınız ve kendinizden uzak hissettiğiniz aile üyeleri bile yabancı birinden çok daha fazla kucak açacaktır size.

Kurduğumuz dostluk ve arkadaşlıklarında kıymetini bilmeliyiz. Çünkü arkadaş edinmek zor, dost edinmek ise çok daha zordur. Çoğu kişi çocukluk arkadaşıyla, ilkokul arkadaşıyla ilerleyen yaşlarında görüşmez. Lise arkadaşlarıyla hatta üniversitedeki yakın arkadaşlarıyla bile bağlarını koparanlar vardır. Böyle durumlarda da kişi yalnızlaşır ve arkadaşlık olgusunu önemini kaybeder. Elbette, hayatımızda başka yöne saptığımız için aynı kişilerle sürekli görüşmemiz zorlaşır. Bu bazen vakitsizlik yüzünden olur, bazen de artık aynı kişi olmadığınız için. Ama zamanında her şeyi paylaştığınız kişilere kapınızı birden kapatıyorsanız yalnızlığa mahkumsunuzdur.

Sizde yalnızlık hakkında özlü sözler okumak isterseniz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı