Makaleler

Kadın Hakkında Sözler

Kadın Hakkında Sözler
Kadın Hakkında Sözler

Kadın, erişkin dişi insan demektir.

Kadın olmak, özeldir. Bütün kadınlar da bunun kıymetini bilmelidir. Kadın yapıcıdır, üreticidir, yön verendir, geliştirendir, koruyandır. Bir kadın yeter ki içindeki gücü hissetsin, isterse dünyayı bile değiştirebilendir. Bu sebeple her kadın durup düşünmeli ve ne kadar kıymetli varlıklar olduğunun farkına varmalıdır. Kadınlar ile ilgili pek çok etkileyici sözler yazılmıştır.

Bir kadın ne kadar güçlü olduğunuzu hissetmek öncelikle yere daha sağlam basmanıza neden olacaktır. Birilerinin sizi geri planda bırakmasına ya da kısıtlamasına izin vermeyin. Kadın ve erkeğin eşit olduğunu unutmayın. Siz isterseniz başarılı bir iş kadını, isterseniz yetenekli bir anne olursunuz. İsterseniz ikisini de birden olursunuz. Önemli olan size dayatılan fikirlerin etkisi altında kalmadan ne kadar güçlü olabileceğinizi keşfetmektir.

Unutmayın siz iş dünyasında kadın olduğunuz için çifte ayrım görmemelisiniz. Yapacağınız işi hakkıyla yaptıktan sonra, gerekli emeğim ve özveriyi verdikten sonra kim sizin bir başkasından aşağıda olduğunuzu söyleyebilir.

Anne olduğunuzu varsayalım. Elbette, çocuk sahibi olmak isteyen bir kadınsanız olursunuz. Ve çocuğunuzu en iyi şekilde yetiştirirsiniz. Ama bunun için kendinizi de yetiştirmeniz gerektiğini unutmayın. Bu yüzden, genç yaşlardan itibaren kendinizi yetiştirmelisiniz. Kendiniz için yaşam alanı açmalı, ilginiz olan alanlarda başarılı olmak için gerekli hamleleri yapmalısınız. Bu sizi daha güçlü bir kadın yapacaktır. Ve bu sayede dolu dolu bir yaşam geçirecek ve hem kendiniz hem de çevrenizdekiler için bir ışık olacaksınız.

Kadınlar hayatın zorluklarıyla baş etmeyi bilirler. Sizde birtakım zorluklar yaşadığınızda pes etmek yerine soruna odaklanmayı seçin. Ve en sonunda bu sorunu mutlu bir sona bağlayacağınıza güvenin. Eğer kafanıza koyarsanız, hiçbir problemin altında ezilmezsiniz. Önemli olan doğru sorular sormak, doğru cevaplar vermek ve sonrasında da mutlaka harekete geçmektir. Biricik ve tek olduğunu sakın ama sakın unutmayın! Sizi mutlu bir kadın yapacak yoldan yürümeyi ihmal etmeyin.

Siz de kadın ve kadınlarla ilgili özlü sözler ve güzel sözler arıyorsanız mutlaka sayfamızı ziyaret edin. Her gün değişen içeriği sayesinde mutlaka aradığınızı bulacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı