Makaleler

SMS Mesajları

SMS Mesajları
SMS Mesajları

SMS yolu ile gönderilen mesajlar, cep telefonlarının günlük hayatta yaygınlaşması ile beraber en sık kullanılan iletişim yöntemlerinden biri haline gelmiştir. Bu bağlamda SMS mesajları yazarken kullanılan kendine ait bir konuşma tarzının oluşmasına bile sebebiyet vermiştir.

Telefonda yazılan bir mesaj ile kendini ifade etmek, çoğu zaman arayarak ya da yüz yüze gelerek kendini ifade etmekten çok daha kolay ve rahattır. Karşıdaki kişiye vereceği cevap için düşünme payı bırakan ya da toplu mesaj gönderme gibi yöntemlerle zamandan kazanma şansı yaratan SMS gönderme işlemi, birçok insanın günlük hayatında en sık kullandığı diyalog yöntemidir.

Sevgiliye SMS Mesajları

Telefon ile konuşmanın ya da yüz yüze buluşmanın pek mümkün olmadığı günlük hayat telaşında SMS yolu ile iletişim kurma, sevgililer arasında çok yaygındır. Böylece çiftler birbirlerinden kopmadan günlük hayatlarını sürdürme imkanı bulmaktadır. Aynı zamanda uzak mesafe ilişkilerinin devamlılığı için de yararlı bir iletişim türüdür.

Sevgiliye SMS mesajları gönderirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Herhangi birine yazılan mesajlardan farklı olarak sevgi sözcüklerine sıklıkla yer verilmesi, ilişkide kurulan iletişimin artması yönünden faydalıdır. Böylece stresli bir süreç geçirirken dahi sevgilisinin sevgisini hisseden bireyler, zorlukları daha rahat aşma imkanı bulabilirler.

Komik SMS Mesajları

Günlük hayatta yoğun bir iş koşturmacasının veya bunaltıcı bir okul stresinin azalmasına yönelik olarak kişileri en motive eden şeylerden bir tanesi, gülümseyebilmektir. Sevdiğiniz insanlara göndereceğiniz komik SMS mesajları, bunaldıkları anlarda onların imdadına yetişecektir. Komik bir şakanın ya da güzel bir fıkranın SMS mesajları aracılığı ile okunması, insanın stres seviyesini azaltacağı için o an meşgul olduğu işe odaklanmasını da sağlayacaktır.

Bazen bir filmde karşınıza çıkan komik bir sahne, bazen ise başınıza gelen eğlenceli bir olay, sizin sevdiklerinizle paylaşmanız ile daha da keyifli bir hal alabilir. Hayatta başınıza gelen her güzel şey sevdikleriniz ile paylaştıkça daha da anlamlı ve keyif verici olacaktır.

Duygusal SMS Mesajları

Çoğu insan için konuşarak duygularını ifade etmek oldukça güç bir eylemdir. Bu yüzden yazılan duygusal SMS mesajları ile duygularını anlatmak, çok daha tercih edilebilir bir yöntem haline gelmektedir. Atmadan önce kendi yazdıklarınızı defalarca okuma ve değiştirme imkanına sahip olduğunuz için hızlı gelişen bir konuşmadan çok daha bilinçli bir kendini ifade etme aracıdır.

Söylenen güzel sözler unutulsa bile SMS yolu ile kurduğunuz iletişimler yazılı şekilde varlığını sürdürdüğü için daha kalıcıdır. Bir telefon görüşmesinde söylediğiniz “seni seviyorum” karşısında karşı tarafın o an söylediklerinizi duyamaması gibi bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz varken yazılan bir mesajda böyle bir durum yaşamazsınız. Bu yüzden mesaj ile ifade edilen duygular, karşılık alma isteğini de daha kolay tatmin edecek türdendir.

Dostluk İle İlgili SMS Mesajları

İnsan gerçek bir dosta sahip olduğunda gün içerisinde başına gelen her olayı, yaşadığı her üzüntüyü ve mutluluğu ona anlatabilmek ister. Bazen bu denli yakın olduğu insandan ona karşı olan hislerini duyabilmek de ister. Bu yüzden ara sıra bile olsa dostluk ile ilgili SMS mesajları atmak, dostunuzun yüzünde bir tebessüme sebep olması yönünden oldukça kıymetlidir.

İnsan her ne kadar karşısındaki insanların sevgisini hissediyor olsa da, bu sevginin somut şekilde kelimelerle yansıtılmasını ister. Hissetmek eylemi insan için kafa karıştırıcı olabiliyorken telefonunuza gelen güzel sözler içeren bir mesaj, sorgulamaya açık değildir, çünkü içerisinde karşınızdaki insanın size verdiği değeri barındırıyordur. İnsanın dostlarına verdiği değeri göstermesi bu yüzden çok önemlidir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı