Makaleler

Zafer Hakkında Sözler

Zafer Hakkinda Sozler
Zafer Hakkinda Sozler

Zafer bir savaşta kazanılan ya da bir yarışmada veya bir uğraşıda belirli bir çaba sonucunda ulaşılan başarı demektir.

Bu hayatta pek çok insanın en tutku dolu isteklerinden biridir zafer kazanmak. Bazı insanlar bunu çevrelerine de belli ederler ve zafere giden yolda ellerinden gelen bütün çabayı gösterirler. Bazı insanlar ise zafer isteklerini dillendirmekten çekinirler ama içten içe isteklerini düşünmekten de kendilerini alıkoyamazlar. Zaferler ilgili başarıya ulaşmış ünlülerin sözleri epeyce fazladır. Bu sözlere bakarak ilhan alınabilir ve başarıya ulaşmış insanların neler yaşadıklarına dair bir fikir sahibi olunabilir.

Ne olursa olsun zafer kazanmak isteyen kişiler her zaman temiz yollara başvurmazlar. Kimi zaman zafer uğruna çıkılan her şey mubahtır gibi bir anlayış benimserler. Bu anlayış tehlikelidir. Bu kadar hırslı biri hem kendisine hem de çevresindekilere zarar verebilir. Ayrıca birine kötülük ya da haksızlık yaparak kazanılan zafer kalıcı bir sonuç getirmez. Kazanılan başarı günün birinde mutlaka kayba dönüşecektir. Ellerimizi kirletmeden kazandığımız zafer ise her zaman başımız dik dolaşmamıza neden olacaktır.

Zafer kazanmak ve istenilen başarıya ulaşmak kişinin özgüvenini de yerine getirir. Ayrıca hayattan daha çok zevk almasına neden olur. Kazanılan her başarı yeni bir başarının da basamağı olacaktır. Bunun için insanın kendisine bir hedef belirlemesi ve sonra da bu hedefi yerine getirmesi için plan yapması gerekir. Uygulayacağı plana sadık kalarak hayal ettiği hedefe gün be gün yakınlaşacaktır. Bu süreçte kişinin disiplinli olması oldukça önemlidir. Bugünün işini yarına bırakmadan çalışmaktan vazgeçmemesi gerekir. Ayrıca bu süreçte moralini yüksek tutması ve karşılaştığı zorluklar karşısında bir an bile hedefinden vazgeçmemesi gerekir. Eğer hedefine kilitlenerek ve olumsuzlukların esiri olmadan çalışmaya devam ederse, düşlediği zafer mutlaka kişinin kapısını çalacaktır. Bu hedefinize göre belki bir ayda belki de bir sene de olur. Fakat eninde sonunda olur. Bu yüzden kişi inanmaktan vazgeçmemelidir.

Sizde zafer ve kazanmak ile ilgili  hayata yön veren sözler veya atasözleri okumak ve hedefinizi gerçekleştirmek istiyorsanız hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı