Makaleler

Dini Gün Mesajları

Dini Gün Mesajları
Dini Gün Mesajları

Dini gün mesajları, kandil ya da bayram gibi günlerde gönderilen ve tamamı sevdikleri insanların o günlerinin en içten duygularla kutlamak için atılan mesajlardır. Dini günler, aynı dine inanan insanların en fazla kaynaştığı ve tek vücut olduğu en önemli zamanlardan bir tanesidir. Özellikle bu günlerde insanlar birbirlerini daha çok aramaya ve kendilerini sevdiklerinin yanında hissetmeye ihtiyaç duyarlar. Bu sebeple en fazla huzurun yayıldığı bu dönemde sevdiklerine mesaj yoluyla ulaşmak isteyen kişiler, duygularını bu mesajlara en içten bir şekilde yansıtırlar.

Özel Dini Gün Mesajları

Dini günlerde atılan özel dini gün mesajları, çoğu zaman karşı taraftaki kişinin kendisi ile birlikte aynı huzura için erişmesini sağlamak amacıyla atılan mesajlardır. İnsanlığın yaratılışından getirdiği fıtri ve zaruri bir ihtiyacı olarak bilinse de çoğu zaman kalbin en önemli ihtiyaçlarından birisidir dinden destek almak. Kuvvetli bir ağaç olarak tüm insanlara gölgesinde toplayan dini günler, bu sayede insanların huzura kavuşmasına yardımcı olur. İşte dini günlerde atılan mesajlar da tam bu huzura erişmek ve bu ağacın gölgesinde dinlenen insanların birbirlerine yoldaş olmak için attıkları en önemli mesajlardır. Bu yolda ortak olarak hizmet etmek isteyen ve birlikte yürümek isteyen kişiler sevdikleri kişileri Dini günlerde de gözetmeye devam ederler. Çünkü Allah demiştir ki insanlar sevdikleri insanlardan da mesuldürler.

Kısa Dini Gün Mesajları

Kısa dini gün mesajları, insanların birbirlerini göz etmek amacıyla ve her daim onların yanında olduğunu göstermek amacıyla atılan mesajlardır. Özellikle cumalarda ve kandillerde atılan kısa dini günü mesajları, kişilerin sevdikleri kişileri koruma yöntemlerinden bir tanesidir belki de. Özellikle bu dini günlerde birbirlerine daha yakın hissetmek isteyen insanlar, dini günlerde birbirlerini farklı bir muhabbetin içinde hissederler.

Anlamlı Dini Gün Mesajları

Atılan dini mesajların hem karşı taraftaki kişiyi gözetme amacının yanı sıra aynı zamanda anlamlı olması da oldukça önemlidir. Belki de birkaç cümleye sığdırılan anlamlı dini mesajlar, karşı taraftaki bir insanın ufkunu genişleterek onun sizinle aynı yoldan yürümesini sağlayacaktır. Dini mesajlar genel olarak sizlerin ahiretini düşünen dostlarınız tarafından yollanır çünkü. Kandillerde ve bayramlarda yollanılan mesajların genel teması ise adalet, iyilik fedakârlık, doğruluk ve fazilettir. Bu temalarda söylenen sözler karşı taraftaki insan için tam bir nasihat anlamı taşısa da aslında gönderen kişinin, kendisiyle birlikte aynı huzuru paylaşmak istemesinin en önemli göstergesidir.

Düşündüran Dini Gün Mesajları

İnsanlara hayatın koşucu temposu içinde ben kimim ben nereden gelip nereye gidiyorum sorularına cevap verdiren, bir nebze de olsa yoğun hayat temposunun içinde sizi düşündüren mesajlardır. Ahiret ve ölüm gerçeğini bir bıçak gibi suratınıza çarpan bu mesajlar, hayatta verdiğiniz sınavın karnesini alacağınız gün için sizi uyarmaya çalışır aslında.

Uzun Dini Mesajlar

Uzun dini mesajlar içinde pek çok hayattan edindikleri tecrübeleri barındıran ve hikayesi ile karşı taraftaki insana farklı bir yaşam sunan mesajlardır. Gönderen kişinin tam anlamıyla karşısındakine değer verdiği için gönderilen bu mesajlar derin anlamlar içerir. Belki de birkaç defa nasip olacak bu mesajları almak herkesin sıradan olarak nitelendirdiği bir şey olsa da aslında oldukça kıymetlidir. Sizinle aynı huzuru paylaşmak isteyen ve aynı çınarın gölgesinde soluklanmak isteyen insanların yollamış olduğu uzun dini mesajlar belki de kalbinize dokunacak sihirli bir değnektir. Karşıdaki insana nasihat verme amacını taşıyan bu uzun mesajlarda önemli olan bu derin bir anlam çıkartabilmektir.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı