Makaleler

İş Hakkında Sözler

İş Hakkında Sözler
İş Hakkında Sözler

İş herhangi bir şeyi üretmek, onu ortaya çıkarmak, bir verim ya da bir netice elde etmek için güç ve emek harcayarak yapılan çalışma ya da etkinliktir.

Bir işimizin olması hepimizin  zorunluluğudur. Çünkü bir işimiz olmazsa para kazanmamız mümkün değildir. Ve eğer aileden zengin değilseniz hayatınızı sürdürebilmek için bir işe girmelisiniz demektir. Hepimiz iyi kötü bir iş sahibi olabiliriz. Elbette ekonomik krizlerin ülkeyi vurduğu ve pek çok kişinin işsiz kaldığı dönemler olabilir. Ama hemen herkesin iyi kötü bir mesleği vardır. İş yapmak ve çalışmanın önemiyle ilgili pek çok atasözü ve veciz de söylenmiştir.

Bizim için önemli olan kendimiz için doğru işi seçmektir. Evet, bir işimiz olabilir ve hatta ondan çok para da kazanıyor olabiliriz. Ama sevmediğimiz bir iş yapıyorsak kazandığımız bu para ne işe yarar? Çünkü para tek başına mutluluk getirmez. İnsanlar işlerine günlerinin önemli bir bölümünü ayırırlar. Üstelik iş belli bir süre yapıp sonra rahatlıkla değiştirebileceğimiz bir şey değildir. Genelde insanlar bir meslek edinirler ve hayatlarının sonuna kadar da bu mesleği yaparlar. Bu yüzden sevdiğimiz işi yapmamız önemlidir. Her gün işe lanet ederek gitmek yerine sevinçle ve bir şeyler üretebileceğimizin mutluluğuyla gideriz. Sadece bu duygu bile insanın hayat kalitesini yükseltir. Hem de paradan daha çok yükseltir.

Sevdiği işi yapıp az para kazanan ama sevmediği bir işi yapıp çok para kazanan insanların arasındaki farka bakın. Genelde az para kazanan ama bir şeyler üretmenin sevincini yaşayanlar daha mutlulardır. Diğerleri ise belki iyi evlerde oturur, lüks semtlerde yaşar ve pahalı arabalara binerler ama mutsuzdurlar. Her gün o ofise ya da şirkete gitmek onlar için ölüm gibidir.

İş insanın aynasıdır unutmayınız! Yaptığınız işin sizin suretinizdir. Onu ne kadar mutlu yaparsanız, sizde o kadar mutlu olursunuz. Ve kendinizi çok daha verimli hissedersiniz.

Sizde iş hakkında özlü sözler ve güzel sözler okumak ve bu sözleri iş arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz, her gün sizler için güncellenen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı