Makaleler

Yükselmek Hakkında Sözler

Yükselmek Hakkında Sözler
Yükselmek Hakkında Sözler

Yükselmek yükseğe çıkmak, güçlü bir biçimde duyulmak, güçlenmek, yoğunlaşmak ya da aşaması ilerlemek, yüce duruma gelmek, yücelmek anlamlarına gelir.

Yükselmek en temel eylemlerden biridir. Yukarıya doğru hareket etmek anlamına gelen bu eylem, hepimizin içinde hoş bir his uyandırır. Hatta son zamanlarda bir şeyden hoşlanmak ve o işe gönlü olmak anlamlarında bile kullanılmaktadır. Yükselmek ile ilgili özlü sözler çok sayıdadır.

Yükselmek dikey olarak ilerlemek anlamının çokta dışına çıkmadan bir işte kademe kaydetmek, terfi almak ve bir ileriye seviyeye geçmek anlamlarını da barındırır. İş dünyasında yükselmenin oldukça kapsamlı bu anlamı genelde yükselen kişinin aldığı ücretin artışını gösterdiği gibi sorumluluklarının da bir önceki mevkiinden fazla olması anlamını taşır.

Başkalarının sırtına basarak yükselmek ise çağımızda oldukça sık görülen bir durumdur. Son zamanlarda toplumsal ahlak duygusunun çöküşüyle birlikte insanlar haksız bir şekilde birlikte çalıştıkları kişilerin haklarını gasp ederek konumlarını daha üste taşımaya çalışmaktadır. Bu her ne kadar kısa vadede karlı gözükse ve kişiyi daha rahat şartlarda yaşamaya yönlendirse de aslında bu davranışın sonuçları kişiyi içsel bir çöküşe ve kimseye güvenmemeye götüren oldukça bencil bir davranıştır.

Kimse geleceğinde ne olacağından tam olarak emin olamayacağından çevremize olabildiğince az zarar vermek hem içimizi rahatlatacak hem de daha sonradan oluşabilecek vicdan azabını engelleyecektir. Bu da belki iş dünyasındaki yükselmeden daha değerli olan ruhsal bir yükselmeyle sonuçlanacak ve iç huzurumuzu ve neşemizi korumamızı sağlayacaktır.

Aşkta bir diğer yükseltici duygudur. İnsan hormonların ve vücudundaki çeşitli kimyasallarında yardımıyla normalde hissedemediği duygulara kapılır ve bu insana adeta yükseliyormuş hissini verir. Bunun için insanların aşka bu kadar değer vermesi, aşkın kitaplara,  şarkılara, resimlere, filmlere konu olması boşuna değildir. Aşık olan insan adeta kanatlanmış gibi hisseder ve yükselmeye başlar, tüm engeller, tüm açmazlar o an anlamsızlaşır. Fakat yine de dikkat etmek gerekir çünkü bu yükselme karşınızdaki insan ve sizin samimiyetiniz oranında olacaktır.

Eğer siz de yükselmek ile ilgili aşk sözleri ya da spor sözleri okumak isterseniz sayfamızı ziyaret edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı