Makaleler

Sevgi Hakkında Sözler

Sevgi Hakkında Sözler
Sevgi Hakkında Sözler

Sevgi insani bir kimseye, bir canlıya, ya da bir nesneye veya konuya karşı yakın ilgi ve bağlılık göstermeye yönelten içsel bir duygudur.

Sevgi, duyguların en kıymetlilerindendir. Sevmek, bizi hayata bağlar. Bir şeyleri sevmek için önce kendimizi sevmemiz gerekir. Kendini sevmeyen biri başka bir canlıyı sevemez. Ancak sevdiğini sanabilir. Ve bu içine düşülen büyük bir yanılgıdır. Kendimizi severek başlattığımız süreç, tüm evrene karşı sevgi dolu hisler beslememize neden olur. Ve bunu başarabilen insandan daha mutlusu yoktur. Sevgi o kadar önemli bir histir ki pek aşk sözleri söylenmiştir insanlık tarihinin başından beri.

Bizi yetiştiren ve bizi koşulsuz seven ailemizi sevmekten güzeli var mıdır? Ya da kalbini bize açan, bizimle bir yaşamı yan yana geçirmek isteyen sevgiliye duyulan sevgiden güzeli var mıdır? Ya sokakta gördüğümüz minik dostlarımıza beslediğimiz sevgi? Hayvanları o kadar severiz ki, evimizde arkadaşlık etmesini isteriz bize. Ve sonra en kıymetlilerimizden biri de onlar olur. Bir kedinin pembe patisini yanağınıza bastırdığınız anda yakaladığınız mutluluk oldukça nadirdir. Renkli bir çiçeğe sevgiyle bakmak, yaşlı bir ağacın gölgesinde uzanmak ve ona sevgi hissetmek sizi dünyanın en mutlu insanlarından biri yapacaktır.

Sevgi sadece bunlarla da kısıtlı değildir. Sevdiğiniz bir yazarın kitabını okumak nasıl bir mutluluktur? Sevdiğimiz bir müzik grubunun konserine gittiğinizde ne kadar mutlu olduğunuzu düşünün. Zevklerinize hitap eden şeylere sevgi ile yaklaşmak onlardan daha da çok keyif almanızı sağlar. Böylece yaşamınızı çok daha anlamlı kılarsınız. Yaşam sizin için her saniyesinden tat alınan bir oyun parkına dönüşür.

İşimize sevgiyle yaklaşmak vardır bir de. Pek çok kişi sevmediği işleri yaparak, hayatlarını mutsuz bir biçimde geçirir. Bekledikleri tek şey mesai saatidir. Mutsuz bir biçimde işe gelir, verimli çalışmaz ve iş çıkış saatini bekleyip dururlar. Oysa işini seven insanlar daha verimli çalışırlar. Ve yaptıkların keyif alırlar. Bu keyif ise onları başarıya götürür.

Siz de sevgi hakkında özlü sözler okumak istiyor ve bunları tüm sevdiklerinizle paylaşmak istiyorsanız sayfamıza bekleriz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı