Makaleler

Miraç Kandili Mesajları

Miraç Kandili Mesajları
Miraç Kandili Mesajları

Miraç Kandili’nde göndereceğiniz mesajlar, sevdiklerinize bu mübarek günde onları hatırladığınızı gösterir. Kandiller dini olarak önemli günler olmalarının yanı sıra, yakınlarınıza onları unutmadığınızı göstermenin ve hallerini hatırlarını sormanın bir aracısıdır. Atacağınız Miraç Kandili mesajları bu yönden de çok kıymetlidir.

Miraç Kandili, Hz. Muhammed’in göğe yükseldiği günü dualarla anmak için olan bir gündür. Gerçek bir Müslüman’ın dualarında sevdiklerinin, ülkesinin ve kendi huzuru ile dileklerinin yeri vardır. Dualar, bu dünyayı ve öteki dünyayı güzelleştirmek için müminin elinde olan bir harita gibidir. Ettiğiniz duaların kabul olması kandillerde daha mümkün hale gelir.

Kısa Miraç Kandili Mesajları

Miraç Kandili mesajları kısa ve öz bile olsa, içinde barındırdığı anlam çok daha fazladır. Kandil gününün saadet ve huzuru ile yazılan kelimeler, normal bir günde soracağınız hal hatırdan daha değerlidir. Bu yüzden sevdiklerinize Miraç Kandili mesajları atmanız hem onların dualarında yer bulmanız için, hem de sizin dualarınızda yer sahibi olduklarını bilmeleri açısından önemlidir.

Bir kandil gününde olan hayır, kalan günlerin toplamından daha fazladır. Bu hayra sevdiklerinizi ve yakınlarınızı da ortak etme isteğiniz, sizin için de huzur verici olacaktır. Müslüman’ın yaptığı her işte ve aldığı her kararda dinin gereklerine göre hareket etmesi gerekir. Önemli günlerde aile bireylerini ve yakınları unutmamak da dinin bir gereğidir.

Hadisli Miraç Kandili Mesajları

Peygamberin göğe yükselişinin önemini kavramak için var olan mübarek Miraç Kandili’nde atılacak mesajlarda Hz. Muhammed’in hadislerine de yer vermek, dini açıdan kıymetlidir. Hadisli Miraç Kandili mesajları vasıtası ile bugünün anlam ve önemi mesajın ulaştığı kişilere de hatırlatılmış olur. Böylece dualarda peygambere de yer verilmesi gerektiği ve duaların önemi de yeniden fark edilir.

Miraç Kandili’nin fazileti ile beraber dua eden Müslüman’ın iç huzuru artar ve dualarda yer verilen sevdikleriniz için dilediğiniz iyi dilekler, onların güzel bir hayat yaşamaları ve öteki dünyada da beraber olma isteğiniz için bir anahtar niteliğindedir. Gerçek bir Müslüman en çok Allah’ın ve peygamberin, onlardan sonra ise sevdiklerinin ismini dilinden düşürmemelidir.

Sevgiliye Miraç Kandili Mesajları

Sevgili, bu dünya üzerinde yaşayanlar arasında en çok sevilen kişidir. Ona söylenen aşk sözcükleri bu dünyadaki sevgiyi yansıtsa da insan sevdiği ile öteki dünyada da beraber olma isteği sahibidir. Bu yüzden dualarda en çok yeri olan kişilerden biri de sevgilidir.

Miraç Kandili mesajları sevgiliye gönderildiğinde ona karşı hissedilen duygunun sadece bu dünyaya mahsus olmadığını gösterir. Bu yüzden sevgiliyi kandillerde de unutmamak gereklidir. Miraç Kandili’nde dualarınızda yeri olduğunu hatırlatmak için atacağınız bir mesaj, günlük hayatta söylediğiniz diğer tüm güzel sözlerden değerlidir.

Anneye Miraç Kandili Mesajları

Cennet sizi doğuran, büyüten, aylarca karnında taşıyan annenizin ayakları altındadır. Öteki dünya için de bu dünyadan hazırlık yapması gerektiğini bilen bir Müslüman için en önemli kandil mesajı annesine attığıdır. Anneleri bir gün değil, her gün unutmamak gerekir.

Miraç Kandili mesajları anneye atıldığında annenizin yüzünde oluşacak bir tebessüm ve ondan alacağınız hayır duaları ile güzel bir ömrün ve dileklerinizin yerine gelmesinin bir anahtarını elinize almış olursunuz. Annenin edeceği dua diğer tüm insanların edeceklerinden daha hayırlıdır. Miraç Kandili mesajları, annenizin onu bu mübarek günde de hatırladığınızı ve dualarınızda yeri olduğunu bilmesi yönünden çok kıymetlidir.

Hayat denen yolculuğun başlangıcına vesile olan anneler ömürlerini evlatlarına adayarak geçirirler. Bunun karşılığında ise bir annenin en büyük ödülü, evladının sevgisidir. Tüm evlatların ise bunun farkında olarak bir yaşam sürmesi ve annelerine gereken kıymeti vermesi gerekir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı