Makaleler

Nefret Hakkında Sözler

Nefret Hakkında Sözler
Nefret Hakkında Sözler

Nefret bir kimseye ya da bir şeye karşı duyulan çok yoğun olan hoşlanmama, sevmeme hatta tiksinme duygusudur.

‘Birinden nefret ediyorum’ demek çok kolay çıkar ağızdan. Aslında birine karşı nefret beslemek o kadar da kolay değildir. Daha doğrusu kolay olmamalıdır. Çünkü nefret çok kuvvetli bir duygudur. Birine karşı böyle bir duygu besleyecek kadar ne yaşamış olduğumuzu düşünmemiz gerekir. elbette bizi kendinden bu denli soğutacak kadar büyük kabahatler işlemiş kimseler olabilir. Fakat yoğunluğu bu kadar ağır olmayan durumlarda olur olmaz ‘Nefret ediyorum’ demek doğru mudur? Nefret kelimesi ve hissiyatı insanların hem kalbini hem de aklını çok kurcalamıştır. Bu yüzden nefret hakkında söylenmiş pek çok atasözü ve deyişler okumak mümkündür.

Siz eğer birinden ya da bir şeyden nefret ediyorsanız, lütfen dönüp bir kendinize bakın. Çünkü nefret insanın kalbini körelten bir duygudur. Oldukça kötücül bir duygu olduğu için kalbinde nefreti taşıyan kişinin kendisi de bu olumsuz duygudan etkilenir. Oysa durun bir an ve şu yaşadığımız hayatın güzelliklerini düşünün. Gerçekten birinden ya da bir şeyden nefret etmeye ve kalbimizi böyle duygularla karartmaya değer mi? Bizim yönümüz nefrete değil, sevgiye doğru olmalıdır. Kalbimizi sevgiyle doldurmak ancak dünyayı başka türlü görmemizi sağlar. Sürekli olumsuz duygular hissetmek, sadece stresli bir hayatı getirir. Stres ise size hem fiziksel hem de ruhsal olarak zarar verecektir. Hangi kişi ya da hangi durum kendinize bu kadar zarar vermeye değerdir ki!

Bu yüzden kendimizi rahatlatmak esastır. Kişi kendisini rahatladığında ve gevşedikçe hayata da böyle bakacaktır. Bırakın kim ne isterse yapsın! Neden nefret edesiniz ki? Onun yerine o kişiyi hayatınızdan çıkarın. Bırakın ondan nefret edip, onun hakkında düşünerek vakit kaybetmeyi. Sizin zamanınız kıymetli hiç kimse için tek bir dakikanızı bile harcamaya değmez. Birilerinin yaptığı hatalar yüzünden biricik kalbinizin yorulmasına izin vermeyin.

Siz de nefret ve nefret hakkında hayata yön veren sözler okumak ve bu sözleri sevdiklerinizle paylaşmak isterseniz hiç vakit kaybetmeden sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı