Makaleler

Kapak Sözler (Laflar)

Kapak laflar, arkadaşa, eski sevgiliye, aranızın bozuk olduğu kişilere ya da genel olarak laf atmak istediğiniz kişi ve topluluklar için paylaşabileceğiniz sözler, laflardır. Kapak sözler, sosyal medyada paylaşabileceğiniz, gönderilerinizin altına yazabileceğiniz ve hatta günlük hayatta kullanabileceğiniz sözlerdir. Bir insana laf sokmak, ona ağır söz kullanmadan, küfür etmeden etkileyici ve bazen kırıcı, sinir edici laflar söylemektir. Eğer siz de birilerine laf sokan ve kapak edecek sözler söylemek istiyorsanız burada paylaştığımız birbirinden yaratıcı ve orijinal kapak sözlerden birini ya da birkaçını seçebilirsiniz.

Eski Sevgiliye Kapak Sözler

Kapak Sözler
Kapak Laflar

Kapak sözler eski sevgiliye, eski eşe ya da eskiden sevdiğiniz kişiler için de kullanabileceğiniz ve onlara gönderme yapabileceğiniz sözlerdir. Biten bir ilişkinin ardından eski sevgiliye laf sokmak, ona hem komik hem de kapak edecek, onu sinir edecek sözler söylemek isterseniz bu kapak laflardan yararlanabilirsiniz. Ayrılığın ardından direkt eski sevgiliyi arayıp ona mesaj atmaktansa bu kapak laflarla gönderme yapabilirsiniz. Kapak sözleri paylaştığınız zaman eski sevgiliniz direkt üzerine alınacaktır ve siz de amacınıza ulaşmış olursunuz.

Arkadaşa Kapak Laflar

Kapak laflar direkt olarak küfür ya da hakaret içermezler, daha fena bir şekilde ironi yoluyla laf atılan kişiyle dalga geçilen, küçük görülen ve laf sokulan laflardır. Bazen aranızın bozuk olduğu ya da arkanızdan iş çevirdiğini bildiğiniz arkadaşlarınızla muhatap olmak yerine arkadaşa kapak sözler ve laflardan yararlanabilirsiniz. Burada verdiğimiz onlarca kapak söz direkt olarak arkadaşlar için paylaşılabilecek olan sözlerdir. Eğer sosyal medya hesaplarınızdan bu kapak sözleri paylaşırsanız gören aranızın bozuk olduğu herkes acaba bu bana mı diye düşünecektir, hatta belki birden fazla kişiye bu sözler aracılığıyla laf sokabilirsiniz.

Kapak Sözlerle Laf Sokmak

Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte günümüzde sosyal medya hesapları üzerinden eski sevgililere, akrabalara, arkadaşlara ya da laf sokulmak istenen kim varsa kapak sözlerle gönderme yapmak oldukça moda haline gelmiştir. Kapak sözler, insanın aklına gelebilecek hemen hemen her konuda paylaşılabilen sözlerdir. Genellikle ağır da olabilmektedir fakat çoğu oldukça ironiktir ve komiktir. Laf sokulan kişi çok gülmez, üzerine alınır fakat onun dışındaki herkes bu kapak laflara oldukça gülecektir.

Güzel kapak sözleri paylaşmak ve laf sokmak istediğiniz insanlara üstü kapalı bir şekilde mesaj vermek isterseniz siz de bu kapak sözlerden faydalanabilirsiniz.

Anlamlı Kapak Sözler

Kapak sözler her zaman dalga geçmek ya da karşı tarafı kışkırtmak için paylaşılan sözler değildir. Bazı kapak sözler de büyük anlamlar içerir, direkt olarak söylemek istemeyeceğiniz, uğraşmaktan yorulduğunuz ya da açıklama yapmaya halinizin olmadığı durumlarda anlamlı ve duygusal kapak sözler paylaşabilirsiniz. Bu sözleri gören herkes sizin duygusal bir boşlukta olduğunuzu ya da bir şekilde bir şeyler söylemek istediğinizi anlayacaktır. Aranızın bozuk olduğu ya da kapak etmek istediğiniz kişi de bu sözü görünce ona ithafen paylaştığınızı anlayacaktır.

Ağır Kapak Sözler

Bazı kapak sözler de gerçekten adının anlamını iyi taşır ve ağır bir şekilde karşı tarafa sunulur. Kapak sözler küfürlü olmak zorunda değildir, öyle güzel, yaralayıcı, ağır ve mantıklı kelimeler seçilmiştir ki küfür etkisi yaratır, karşı tarafı derinden etkiler ve ağır gelir. Kapak sözler paylaşmanın başlıca amacı birilerine laf sokmaktır, bazen laf sokmak istediğimiz kişiyi kırmak istemeyiz, bazen de karşı tarafın gerçekten yaptığının karşılığı olarak kırılmasın, etkilenmesini isteriz. Böyle durumlarda ağır anlamlar taşıyan kapak edici sözlerden yararlanılır ve bu sözler karşı tarafı dumura uğratacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı