Makaleler

Etkileyici Sözler

Etkili ve anlamlı sözler, okuyanlarda derin izler bırakmakta hatta sarsmaktadır. Duygularımızı ifade etmek her zaman çok kolay olmamaktadır. Bazen edebi kuvvetimiz bazense çekingenliğimiz bu duyguları ifade etmemize imkan tanımaz. Böyle zamanlarda bizim yerimize yazarların ifade ettiği sözler oldukça yararlı olmaktadır.

Etkileyici sözler genellikle hislerimizi ifade etmektedir. Fakat elbette yazılmış onlarca güzel söz, yalnızca duygularımızı anlatmamaktadır. Bize yol gösteren, hayat dersi veren yüzlerce güzel ve anlamlı söz yazılmıştır. Bu anlamlı etkileyici sözler doğru yerde kullanıldığında, kullanan kişiyi de olduğundan çok daha entelektüel göstermektedir.

Etkileyici Sözler

Sevgiliye Etkileyici Sözler

Etkileyici sözler, özellikle sevgililer arasında kull

 

anıldığında çok daha derin anlamlar ifade etmektedir. Aşkla ilgili etkileyici sözler ilişkide samimiyeti ve romantizmi arttırmaktadır. Aşk gibi güzel bir duygunun iki kişinin aynı hisleri hissetmesiyle beraber başladığı ilk zamanlar, ilişkilerin belki de en güzel zamanlarıdır. Bu zamanlarda kullanılacak etkileyici ve anlamlı sözler ilişkinizi kuvvetlendirmektedir.

Sevgililerimize olan sevgimizi her zaman kendi cümlelerimizle ifade etme gücünü bulamayabiliriz. Fakat bu durum ilişkide romantiklikten uzak durmak anlamına gelmemektedir. Çünkü aşk ve sevda ile ilgili olarak yazılmış yüzlerce güzel ve anlamlı söz bulunmaktadır. Sadece kendiniz yazamadığınız için güzel sözleri sevgilinizden esirgemek, ona yapılmış bir haksızlık olacaktır. Bir sözün anlam ifade etmesi için muhakkak sizin elinizden çıkmasına gerek yoktur. Bu hisleri hissettikten sonra sizin dilinizden dökülüyor olması yeterlidir.
Etkileyici Söz

Anlamlı Etkileyici Sözler

Güzel bir söz söylemek kadar bu sözün derin anlamlar içeriyor olması da önemlidir. Böyle olmasaydı ardı arkasına sıraladığımız kafiyeli sözlerin, şairlerin yıllar boyu ezberlenip yeni nesillere aktarılan şiirleriyle aynı etkiyi bırakması gerekirdi. Etkileyici sözler aslında derin anlamlar içerdiği için etkilemektedir. Çünkü bu sözler derinlerdeki hislerimize dokunmakta ve söyleyemediklerimizi söylemektedir.

Anlamlı bir söz sizi nasıl etkiliyorsa, bu sözü paylaştığınız kişileri de etkilemektedir. Bazı insanlar bu sözleri yalnızca sevdikleriyle paylaşmaktadır. Bazıları ise sosyal medya platformlarından herkesle paylaşmak istemektedir. Sosyal medya platformunda bu sözleri paylaşmak, sizleri kültürlü ve duygulu gösterecektir. Bu platformlarda yalnızca anlamlı sözler paylaşarak fenomen olmuş yüzlerce insan bulunmaktadır.

Ağır Etkileyici Sözler

Bazı sözler oldukça ağır olabilmektedir. Bir insan bir sözüyle karşısındakini darmaduman edebilmektedir. Etkileyici damar sözler, insanda işte tam da bu etkiyi bırakmaktadır. Her sözün her yerde kullanılmayacağı aşikardır. Sevgi dolu bir ortama elbette ağır sözler yakışmamaktadır. Fakat öyle anlar gelir ki, insan haykırmak ve bağırmak ister. Böyle zamanlarda bağırıp çağırmak yerine ağır sözler sarf etmek çok daha asil ve etkili olmaktadır.

Bazen insan karşısındakini incitmemek için bu sözleri yüzüne karşı kullanmak istemez. Böyle durumlarda sosyal medyada bir cümle kullanmak dahi, mesajın yerine ulaşmasına ve istenen etkiyi bırakmasına yetmektedir. Bu insanların bağırıp çağırmak yerine anlamlı bir söz kullanmayı tercih etmesi, elbette asaletindendir.
Etkileyen Sözler

Aşık Edici Etkileyici Sözler

Sevgi her zaman iki insanın birbirini gördüğü anda gökyüzünde yıldızların daha parlak yanıp sönmesi, savaşların bitmesi veya dünyada aç çocukların dahi bir anda doyuvermesi gibi bir masal dünyasında olmamaktadır. Bazen sevdiğimize etkileyici sözler söyleyerek gönlünü kazanmamız gerekmektedir. Tek taraflı bir sevgiyi büyütmek oldukça zordur. Böyle durumlarda yapılması gerekense aşkınız uğruna mücadele etmektir. Harika etkileyici sözler böyle durumlarda en büyük yardımcınız olmaktadır.

Sevginin bir anda şimşeklerin çakmasıyla oluştuğuna inanan insanlar çoğu zaman yanılmaktadır. Çünkü aşk emek ister. Sevgilinize olan aşkınızı göstererek ve ona romantik sözler söyleyerek de elbette aşk kazanılabilmektedir. Hatta böyle aşklar, iki tarafında emin adımlarıyla bazen çok daha kalıcı olabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı