Makaleler

Talih Hakkında Sözler

Talih Hakkında Sözler
Talih Hakkında Sözler

Talih insanlara kötü ya da iyi durumlar yaşattığına, birtakım rastlantısal olaylar düzenlediğine inanılan doğaüstü şans ya da güce denir.

Pek çoğumuz talih konusundan bahsederiz. Kimilerinin talihli olduğuna inanır onlara Allah’ın sevdiği kulu deriz, kimilerinin de çok talihsiz olduğunu düşünür bahtı kara deriz. Bazı insanlar hakikaten hayatın kendilerine sundukları güzelliklerden faydalanmayı bilir, bazı kişilerin hayatında ise sevinç ve neşeden çok dertler ve sorunlar vardır. Bu yüzdendir ki talih konusu çağlar boyunca insanların ağzına plesenk olmuş ve konuyla ilgili pek çok özlü sözler söylenmiştir.

Bizim için önemli olan talihimiz açık ya da kapalı diye kesin yorumlarda bulunmamaktır. Evet bazı kişiler daha fazla sevilir, daha çok para kazanır, daha iyi okullarda okur ve daha iyi işlerde çalışırlar. Şans oyunlarında da bahtı açık olanlar vardır, belli bir konuda üstün yeteneği olanlar da. Bunun yanı sıra sık sık hastalıklarla uğraşanlar, ayrılıklar yaşayıp sevdiğinden uzak kalanlar, ekonomik sıkıntıları neredeyse hiç bitmeyenler, sevmediği bir işi yapmak zorunda kalan ve hak etmediği bir hayatı sürenler de vardır. Peki insanlar arasındaki bu ayrımı değerlendirirken sadece talihi budur diyerek geçmeli miyiz? Hayır!

Öncelikle eğer bizim bahtımız kapalı, biz ne yapsak zaten yüzümüz gülmez diyorsak daha başından kaybetmişiz demektir. Bütün kara bulutları üstümüze çekerek günümüzün güneşli geçmesini bekleyemeyiz değil mi? ya da talihinin açık olduğunu düşündüğümüz insanları kıskanarak da kaderimizde köklü bir değişiklik yaratamayız. Evet bir kadere ve talihe inanabiliriz ama hayatımızı da teslim etmek olmaz. Biz her türlü olumsuzluk karşısında iyi düşünmeye ve harekete geçmeye inanmalıyız. Talihimizi açmak da bizim elimizde, pes edip ona lanet etmek de bizim elimizde. Birilerine özenen değil, birileri gibi olmak için eylemde bulunanlardan olmamız gerekir. yeni bir iş istiyorsak bunun bize altın tepside sunulmayacağını bilmememiz gerekir. Bolca çalışarak ve yeni kararlar alarak neden yeni bir işe sahip olmayalım ki?

Sizde talih hakkında hayata yön veren sözler okumak ve hayatınızda değişiklik yapmak isterseniz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı