Makaleler

Öğrenci Sözleri

Öğrenci Sözleri
Öğrenci Sözleri

Öğrencilerin söylediği sözler, her şeyle ilgilidir. Öğrenci yorulur, öğrenci aşık olur, öğrenci hayatın içindeki her şeyle boğuşur. Çoğu zaman yetişkinler tarafından öğrencinin söyledikleri dikkate alınmaz, fakat öğrenciyi en iyi başka bir öğrenci anlar. Öğrenci çalışkan olmalıdır, öğrenci erken uyanmalı ve derslerini aksatmamalıdır. Öğrencinin üzerine yüklenen tüm sorumluluklar ilgili söylenecek öğrenci sözleri vardır.

Öğrenci onu anlamayan öğretmenlerine ve ebeveynlerine derdini anlatabilmek ister. Hayatının çok kolay olduğunu düşünen yetişkinlere yaşadığı zorlukları anlatabilmek ister. Öğrenci öyle bir düzenin içerisindedir ki, aşk acısı da çekse derslerine konsantre olmak zorunda olduğu söylenir, gripten yataktan kalkacak hal bulamasa da. Çok yüklenilir öğrenciye, herkes geleceği ile ilgili bir şeyler söyler ve herkesin bir fikri vardır. Öğrenci ise kendi doğruları ile yaşamak ister.

Komik Öğrenci Sözleri

Öğrenciler okul hayatlarını daha keyifli hale getirmek isterler. Bazı öğrenciler ise doğuştan espri yeteneğine sahiplerdir ve bu yetenekleri ile okul arkadaşlarını da mutlu etmek isterler. Sınıf ortamında söylenen komik öğrenci sözleri üzerinden yıllar geçse de unutulmaz.

Öğrencilik, bir insanın hayatının en güzel ve keyifli dönemidir. Ne kadar zorlayıcı yanları olsa da öğrencinin yediği ucuz bir yemeğin, sınav dönemlerinde uyanık kalabilmek için içtiği kahvelerin tadı başka hiçbir şeyde bulunmaz. Öğrencilikte söylenen komik sözlerin de yerini başka hiçbir espri tutamaz, yıllar sonra bile gülümseyerek hatırlanır.

Öğretmenlerin Öğrencilerine Söylediği Komik Sözler

Her öğretmenin bir tarzı vardır. Kimi öğretmen daha sinirlidir, kimi daha sevecendir, fakat önemli olan şudur ki bütün öğretmenler öğrencilerinin iyiliğini ister. Öğretmenler derslerde aktarabilecekleri tüm bilgiyi öğrencilerine aktarmak isterler. Öğrencilerinin iyi ve başarılı yerlere gelmesi en çok öğretmenleri gururlandırır.

Ders süreleri bilgi aktarmaya çalışan öğretmenler bilirler ki, öğrencilerin dikkati çok çabuk dağılabilir. Bazen yaptıkları küçük bir espri bile derse olan ilgilerini arttırabilir. Bu yüzden ders esnasında ve teneffüs aralarında öğretmenlerin öğrencilerine söylediği komik sözler koşar öğrencinin imdadına. Bazen farkında olarak, bazen farkında olmadan, okul hayatı boyunca öğrencileri en çok güldüren şey öğretmenlerinin söylediği sözlerdir.

Aşk İle İlgili Öğrenci Sözleri

Öğrenci sözleri, hayatın içindeki her konu ile ilgilidir. Fakat en çarpıcı öğrenci sözleri aşk ile ilgili olanlardır. Öğrencinin aşkı, her şeyden üstündür. Öğrencinin yataktan kalkınca aklına gelen ilk şeydir sevdiği; okula gelme sebebidir, ders aralarında okul bahçesinde beraber yapılan kısa yürüyüşlerdir.

Öğrencilik hayatında yaşanan aşk hikayeleri sonu mutlu bitmese bile ömür boyu unutulmaz. Kantinden alınan bir tost ve çayın, okul bahçesinde beraber oturulan bir bankın izi hep kalır. Öğrenci için aşk zorlu bir süreçtir.

Çalışkan Öğrenci Sözleri

Kimi öğrenci için bir işkencedir ders çalışmak, kimi öğrenci ise hedefe kilitlenmiş şekilde geleceğine yatırım yapmak olarak görür bunu. Çalışkan öğrenci sözleri insanın ömrü boyunca kulağına küpe olacak türdendir. Onun söyledikleri meslek hayatındaki başarının da öğrencilik hayatında girilen sınavlarda yapılan derecelerin de anahtarıdır. Öğrenci sözleri dendiğinde sıklıkla çalışkan öğrencilerin söyledikleri akla gelir.

Çalışkan bir öğrencinin çalışma şevkini hiçbir şey kıramaz. O, hasta olduğunda da aşk acısı çektiğinde de ders çalışmaya devam eder. Duyguların geçici olduğunu bilir. Hasta olmamak için elinden geldiğince sağlıklı beslenir, derslerden aldığı verimi arttırmak için düzenli bir uyku düzeni vardır.

Öğretmenleri ile arası iyidir çalışkan öğrencinin, onların söylediği her sözü dinleyerek derslerden olabilecek en fazla verimi almaya çalışır. Çalışkan öğrencinin söylediği sözlerde öğretmenlerinin bilgeliği de vardır. Sahip olduğu tüm bilgiyi kendi süzgecinden geçirerek sunar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı