Makaleler

Kazanmak Hakkında Sözler

Kazanmak Hakkında Sözler
Kazanmak Hakkında Sözler

Kazanmak olumlu ya da iyi bir sonuç sağlamaktır.

Kazanmak deyince hepimizin aklına farklı bir durum gelir. Kazanmak genel anlamda kullandığımız bir fiildir. Bu sebeple kazanmak ile ilgili birbirinden farklı özlü sözler duymuş olmamız mümkündür.

Peki sizin için kazanmak nedir? Bir iddiayı ya da bir şans oyununu kazanmak mı? Yaptığınız iş karşılığında aldığınız para mı? Bir olay hakkında haklı çıkmak mı? Bir savaşı kazanmak mı? Bir yarışmada birinci gelmek mi? Bir nesneye sahip olmak mı? Kazanmak üzerine pek çok fikir söylenebilir. Peki kazançların içerisinde en kıymetlisi hangisidir?

Bize göre bu sorunun cevabı insan kazanmaktır. Evet, yanlış okumadınız. Yukarıda saydıklarımızın hepsinden daha zoru insan kazanmaktır. İnsan kazanmakla kastettiğimiz iyi bir dost bulmak, iyi bir sevgiliye ya da eşe sahip olmak, iyi bir aileye sahip olmaktır. Yaşadığımız bu zamanda insan kazanmak son derece zordur. Çünkü pek çok kişi hayatın akışına uymak zorunda kalır. Kendisinden başkasının derdi onu ilgilendirmez. İnsanlarla iyi iletişim kurmadığı ya da kuramadığı için birine güvenmesi zordur. Herkese kuşku ile yaklaşır. Sevgiyi ise neredeyse unutmuştur.. Belki en yakınlarını sever. Ama belki onları da sevmek gerektiği için sever. Ona sorsanız sever ama sevmek nedir gerçekten bilir mi?

İşte yukarıda saydığımız sebepler yüzünden iyi, güvenilir, sevgi dolu, çıkarcı olmayan, sizin derdinize ortak olacak bir insanı kazanmak son derece zordur. Zaten böyle bir insanı kazanıp, hayatınıza soktuysanız ona karşı son derece nazik davranmanızı öneririz. Çünkü böyle bir eş, sevgili, dost, arkadaş, evlat, anne ya da baba bulmak kolay değildir.

Elbette maddi kazanımlar da bizim için önemlidir. Para kazanmadan geçinmemiz ve bu hayatı devam ettirmemiz mümkün değildir. Ama maddiyatı düşündüğümüz ve ona değer verdiğimiz kadar maneviyat konusunda da hassas olmamız gerektiğini unutmamak lazım. Yoksa oldukça manasız ve maddeye dayalı bir hayat sürüyoruz demektir. Ve böyle yaşanan bir hayatın sonunda bizim kazançlı çıkmamız mümkün değildir.

Sizde kazanmak konusunda hayata yön veren sözler okumak isterseniz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı