Makaleler

Düşman Hakkında Sözler

Düşman Hakkında Sözler
Düşman Hakkında Sözler

Düşman birilerine karşı olumsuz ve kötü duygular besleyen, o kişilerin kötülüğünü isteyen ve bu kişilere zarar verme isteği de taşıyan kişilere denir.

‘Ben birinin düşmanıyım’ demek ya da birine karşı düşmanca duygular beslemek aslında çok ciddi bir durumdur. Çünkü birinin kötülüğünü istemek aslında oldukça şiddetli bir duygudur. Hayatta kim kime ne yapmış olabilir ki onun hayatının altüst olmasını istesin ya da zarar görmesini! Bu tip bir duyguya kapılan kişi kendi düşünce sistemini de kontrol etmelidir. Ne kadar sağlıklı düşündüğünden emin olmalıdır. Düşman ve düşmanca duygular besleme hakkında ünlülerin sözleri de okunabilir.

Düşmanca duygular beslemek kişinin kendisine de zarar verir. Çünkü sürekli olumsuz bir ruh hali içinde yaşar. Düşmanında intikam almak için hesaplar yapar. İntikam alma niyeti yoksa ve duygularını kendi içinde yaşıyorsa bile bu zarar vericidir. Hayata sürekli öfkeli ve kindar bir ruh haliyle bakmak insanı yorar. Aslında düşmanınızın size verdiği en büyük zarar, sizi böyle duyguların içine sürükleyebiliyor olmasıdır. Belki de ona düşmanlık beslemenize neden olay unutulur zamanlar ama bu tip duyguların esiri olarak yaşanan bir hayat mutsuz olmaya her zaman mahkum olacaktır.

Bu yüzden birine düşmanlık beslemek yerine kendimize yoğunlaşmayı tercih etmeliyiz. Eğer düşmanımız bize bir ölümle, bir hırsızlıkla ya da suç içeren bir biçimde zarar verdiyse, bunun hesabını kanunlar çerçevesinde sormamız gerekir. Kim güçlüyse o kazansın mantığı oldukça barbarcadır. Ortada bir suç varsa bunu mahkemeler çözmelidir. Eğer suç teşkil etmeyen ama yine zarara sokacak bir hareket yaptıysa da bu kişiye karşı gerekli önlemler alınabilir. Ne yaptığı akıllıca ortaya çıkarılabilir ve bilmesi gereken kişilere anlatılır. Böylece onun ipliğini pazara düşürmüş olursunuz. Sonra da yapılması gereken ilk şey o kişiyi hayatınızdan sonsuza kadar çıkarmaktır. Sonra da bu kişiyle yaşadıklarınıza bir sünger çekip, hayatınıza kaldığınız yerden devam etmelisiniz. Düşmanınızın sizi esir etmesine sakın izin vermeyin! Asıl o zaman kaybedersiniz.

Sizde düşman hakkında hayata yön veren sözler öğrenmek isterseniz, sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı