Makaleler

Dostluk Mesajları

Dostluk mesajları, kimi zaman karşı taraftaki kişiyi en fazla duygulandıran ve onların belki de hayatlarında alacakları kararları en fazla etkileyen mesajlardır. Samimi bir dosttan gelen mesajlar, yaşanmışlıkları barındıran belki de en dolu mesajlardır. Genel olarak farklı bir üsluba ve tarza sahip olan bu sözler, kimi zaman büyük bir duygu yoğunluğunun esiriyken atılır kimi zaman ise birlikte eğlenmek amaçlı. Ancak hangi amaçla atılırsa atılsın atılan bu mesajların en önemli özelliği içten gelinerek ve samimi bir şekilde atılmasıdır. Hayatınızda pek çok defa rastlamışsınızdır bu mesajlara. Kimi zaman en yoğun duyguların yaşandığı bir anda dostunuzdan gelen bu mesaj sizi daha da duygulandırır.

Kısa Dostluk Mesajları

Çok uzun olmayan ve genel olarak daha net ifadelerin yer aldığı, bu mesajlar karşı tarafı çoğu zaman mutlu eder. Kısa olarak en net ifadeleri taşıyan bu mesajların kimden geldiği ise en önemli mevzudur. Özellikle arkadaşlığın ifadesi için belki de en anlamlı mesajlar olan kısa dostluk mesajları, ruh haliniz nasıl olursa olsun sizleri her zaman rahatlatacaktır. Süslü laflar etmeye gerek duymadan söylenen bu sözler, hayatınızda en temel yerlere oturur ve siz karar alırken her zaman bir küpe niteliğinde bu sözleri yanınızda taşırsınız. Kimi zaman en kısa mesajlara bile en uzun cümleleri sığdırmak mümkündür dostlara yazılan bu mesajlarda.

Dostluk Mesajları

Uzun Dostluk Mesajları

Uzun dostluk mesajları, karşısındaki insanı genel olarak koruma amaçlı söylenen ve söylendiği kişiye tamamen samimi duygular içeren mesajlardır. Bir dostun söylediği söz belki de uzun zaman unutulmayacak her zaman hem akılda hem de kalpte derin yer edecektir. Bazı dostlar vardır ki ne kadar uzun konuşurlarsa o kadar koruyacaklarını düşünürler arkadaşlarını. Belki de yüzlerce ya da binlerce kez tekrarlar söylediklerini. Bu aslında içten gelen bir korumadır. Dostuna zarar gelmesin isterler. Bu yüzden belki de çoğu zaman uzun nasihatler eşliğinde içilen kahvelerin yerine uzun dostluk mesajları gönderirler sevdiklerine.

Anlamlı Dostluk Mesajları

Uzun yolları birlikte yürümeyi hedef almış alan dostluklar, dostların anlamlı sözleriyle kurulur elbette. Bir nevi ruhların tanışması olarak adlandırılan dostluk kavramı için ne söylense anlamlı gelir insana. En kötü hissettiğiniz anda aldığınız bir dostluk mesajı hayatınızın yönünü en tersine de çevirebilir bazen. Dostların anlamlı mesajlarında her zaman kendinize ders çıkartacak bir şey bulursunuz. Anlamlı dostluk mesajları, her konuda yazılsa da sanki hissedilirmiş gibi tam da en kötü hissettiğiniz anda size gelir. Tam o anda gerçekten ihtiyacınız olan desteği ve gücü içinizde hissedersiniz. Bu güç sizi belki de tam düşmek üzereyken ayağa kaldıracak olan en önemli güçtür, dayanağınızdır. Sırtınızı her zaman bu güce yasladığınızı bilirsiniz ve dayandığınız bu dağın yıkılması oldukça güçtür.

Dostluk Mesajları

Net Dost Mesajları

Kısa ve net dost mesajları, size anlatmak istediğini bir çırpıda anlatıveren sözlerdir. Etin tırnaktan ayrılmadığı gibi siz de ayrılmadığınız dostunuzdan böyle net sözler duymayı beklersiniz. Bunun en önemli nedeni ise gaflete kapıldığınız bir anda sizleri sarsarak kendinize getirmesidir. Hata yapmanıza engel olmak için söylenen net mesajlar, ne sizi kırar ne de dostunuzu. Eğer dostlarınız hakiki ise size asla kırılmaz. En candan dost bilir birkaç kelimeyle de olsa sizi nasıl hatadan döndüreceğini. Bu uzun vadede sizleri korumak için yapılan bir hamledir. Bazen yanlış anlaşılabilse de dostların sözleri, aslında her seferinde sizi korumak için söylenir. Uzun ve süslü söylemlere ihtiyaçları yoktur çünkü onların.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı