Makaleler

Diğer Söz ve Mesajlar

Söz ve Mesajlar
Diğer Söz ve Mesajlar

Diğer söz ve mesajlar, sevdiklerinize, eşinize, dostunuza, annenize, babanıza ve arkadaşlarınıza gönderebileceğimiz mesajlardan oluşan mesajlar grubunda yer alsa da aslında kişilerin duygularını yansıttıkları en önemli alandır. İnsanların günlük koşuşturmaca esnasında belki de en fazla unuttuğu değerleri hatırlatan bu mesajlar, karşı taraftaki insanın hayatına tam anlamı ile dokunma amacı taşır. Gönderen kişi kim olursa olsun içinde yoğun bir anlam içeren ve derin bir duygu barındıran bu mesajlar, karşı tarafın duygu durumunu yükselten belki de en önemli ifade biçimidir.

Sevgili İçin Diğer Söz ve Mesajlar

Bazen insanlar sevdiklerine onlara ne kadar çok sevdiğin değil direk söylemektense bu anlamlı mesajların gölgesi sığınır. Pek çok şair tarafından da dile getirilmiş olan aşk ve sevgi kavramları bu mesajların içerisinde basit ama ilmek ilmek işlenmiştir. Her seferinde kendinden bir parça bulunan ve sevdiğine en güzel bir şekilde söylenen bu mesajlar, kişilerin birbirlerinden ayrılmaması gerektiğini gösteren en önemli faktörlerdir. İnsan yaşantısının dünün ve bugünün aynı olmayacağını düşünerek her attığı adımda farklı tecrübeler kazandığı gerçeği bu mesajların en derinine gömülmüştür. Sevgili için yazılan diğer mesajlar kalbin en derinlerinden gelinerek yazılır ve kişiyi en duygusal anında ele geçirmek için programlanmıştır sanki. Ne zaman duygusal bir yoksunluk hissedilse size bir mucize gibi ulaşır. Enerjinizin ve sevginizin ise anında artmasına pozitif bir korelasyonu vardır bu mesajların.

Anlamlı Diğer Söz ve Mesajlar

Yaşam savaşında sevdiklerinden alacağı en anlamlı diğer mesajlar, belki de onların kalplerinden gelen mesajlardır. Ancak kendisini ifade etme konusunda yeterince başarılı olamamış kişiler bu mesajların gölgesine sığınarak sevdiklerinin kalplerini ısıtmaya çalışırlar. Kalpten gelerek yazılmış olan bu mesajların en önemli faktörü ise kişinin duygularını en iyi bir şekilde dile getirmesini sağlayan araçlar olmasıdır. Belki sevdiğine açılamayan ya da kalbinde olan duyguları karşı tarafa tam olarak aksettiremeyen insanlar, anlamlı mesajlar sayesinde kendilerine rahat bir duygusal alan oluştururlar.

Kısa Diğer Söz ve Mesajlar

Kısa olarak yazılan mesajlar, ise karşı tarafa tam anlamıyla ne hissettiğini göstermeye çalışan en net mesajlardır. Duygusunu saklamadan ve gizlemeden söyleyen cesur insanların yaptığı bu ifade biçimleri, onların belki de kalplerinde yer alan duyguları gösterir. Uzun uzun konuşa ihtiyacı hissetmeden ne yaşamışlarsa ne hissetmişlerse söyler bu insanlar karşısındakini. Kısa diğer sözler ve mesajlar onların en büyük silahlarıdır. Ancak bu insanlar bu silahlarını ulu orta kullanmazlar hiçbir zaman. Hepsinin bir yeri ve bir zamanı vardır illaki. Vakti gelince kuşanılan bu teçhizatlar, onların duygusal savaşlarında verdikleri en büyük destekçileri olacaktır.

Uzun Diğer Söz ve Mesajlar

Uzun mesajlar ise kalbin derinliklerinde kopan fırtınaların karşı tarafa tercüme edilmesi için atılır. Birkaç kelime ile ifade edemeyecek kadar duygu yoğunluğu yaşayan kişiler, duygularını birden fazla cümleyle açıklamaya çalışarak karşı tarafa kendilerini ifade etmeye çalışırlar. Bazen açılan yaraları kapatan bu mesajlar, karşı tarafın duygularına tercüman olan en önemli araçlardır. Kalbinde olan tüm her şeyi bir anda dökmek isteyen kişiler, ellerinden gelse yüreklerini de koyacaklardır bu mesajlara. Bazen o kadar uzun sözler yazılır ki en anlamlı diğer mesajlar bile yanında sönük kalır. En gizli sırları söylemek için en uygun zamanın gelmesi beklenir uzun diğer söz ve mesajlar için. Her daim yanında olan insan da olsa kalbindekileri anlamaz çoğu zaman. Bu yüzden diğer söz ve mesajlardan daha kıymetlidir tüm kalple atılan uzun sözler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı