Makaleler

Beşiktaş Sözleri

Beşiktaş ile ilgili söylenen sözler, Kara Kartal ruhunu taşıyan taraftarlar için de sporcular için de hayatın anlamıdır. Bir takımdan çok daha fazlasını ifade eder. İçinde barındırdığı aşk ve sahip olduğu ruh ile bu uğurda adanmışlık ister. Bir destanın sürdürülmesidir, tuttuğu takım kazansa da kaybetse de desteklemek demektir. Beşiktaş sözleri, Beşiktaş’a adanmış ömürlerin 1903’ten beri devam ettirdiği yüce bir sevdanın yansımasıdır.

Beşiktaş’a duyulan bağlılık, siyah ile beyazın aşkı ile bir semt ismi olmanın ötesine geçer. Bu bağlılık babadan oğluna, anneden kızına geçerek nesillerdir devam etmektedir. Bir martının ötüşünde ya da bir denizin dalgasında bile siyah ile beyazın büyüsünü hatırlamayı bilir gerçek Beşiktaşlı. Bu yüzden Beşiktaş’a dair söylenen her söz, sabah uyandığı ilk andan gece uykuya dalışına kadar kulaklarında çınlar.

Beşiktaş Sözlerini Öğrenmek İster Misiniz? Hemen https://guzelsoz.com/en-iyi-besiktas-sozleri adresini ziyaret et.

Galatasaray’a Söylenen Beşiktaş Sözleri

Beşiktaş’ın ezeli ve ebedi rakipleri arasında yer alan Galatasaray, kimi zaman dostluk ile kimi zaman rekabet ile bir Beşiktaşlı için önemli hale gelir. Beşiktaş sözleri Galatasaray’a söylendiğinde barındırdığı anlam daha da büyür ve aradaki rekabeti kızıştırarak Beşiktaşlının damarlarında akan siyah beyaz kanın yansıması haline gelir.

Derbi heyecanında ya da bazen bir basketbol sahasının kaygan zeminindeki adımlarda kendine yer edinen hırs, Beşiktaşlı için içtiği su ve soluduğu hava gibidir. Başarı ile taçlanan her rekabet anı ya da hüzünle sonlanan kaybetme anları fark etmeksizin, gerçek Beşiktaşlı takımından desteğini esirgemez, her daim onun yanındadır.

Fenerbahçe’ye Söylenen Beşiktaş Sözleri

Sarı ile lacivertin siyah ve beyaza karşı olan savaşı, iki büyük takımın tarihinin başlangıcından beri süregelmektedir. Beşiktaş sözleri Fenerbahçe’ye söylendiğinde bu rekabet iki tarafın da damarlarında hissedebileceği kadar somut bir hale gelir. Öyle ki, her türlü müsabakanın heyecanı ile söylenen Beşiktaş sözleri tribünlerden taşarak Kara Kartal ruhunu ete ve kemiğe bürünmüş hale getirir.

Tatlı bir rekabet ile beraber bugüne dek süren bu yarış hali, kazanan veya kaybeden olmak fark etmeksizin taraftarların sonsuz desteği ile yaşamaya devam edecektir. Futbol, basketbol ya da hangi spor dalı olduğu fark etmeksizin takımlar kazanmaya çalışmaya, taraftarlar da desteklemeye her daim hazırdır.

Beşiktaş Sözleri
En Güzel Beşiktaş Sözleri

Beşiktaş Aşkı Sözleri

Beşiktaş bir takımdan ziyade bir aşk, bir tutkudur. Beşiktaş’a hissedilen bu yüce duygular ancak Beşiktaş aşkı sözleri ile ifade edilebilir. Taraftarlar için günlük hayatın koşuşturmacasının dahi önüne geçen, hatta günlük hayattan uzaklaşabilmek için bir yol haline gelen bir sevdadır. Bir sevgiliye söylenen aşk sözcükleri gibi Beşiktaşlı için de takımına söylenecek sözler vardır.

Kelimelerin kifayetsiz kaldığı, anların birleşip ömür haline geldiği bir yolculuğun esiridir Beşiktaşlı. Takımının ismini belki her bulduğu boş sayfaya yazamaz ama kalbine yazmıştır. Bu yüzden gerçek bir Beşiktaşlının beslediği Kara Kartal aşkı sorgulanmaz. Onun hayatı Beşiktaş’tır ve her daim öyle kalacaktır.

Beşiktaş Bestelerinin Sözleri

Beşiktaş taraftarları takımlarına besledikleri aşkı sadece kelimelerle ifade etmekle yetinmemiş, bu uğurda besteler yapmıştır. Siyah ile beyazın sevdası gibi, taraftarın takıma olan tutkusu bir araya gelip kalabalıklarla seslendirilen büyülü marşları oluşturmuştur. Beşiktaş bestelerinin sözleri bir Beşiktaşlı için en büyük şairlerin şiirlerinden de, en önemli sanatçıların şarkı sözlerinden de öte bir yerdedir. Onlar, kulaklarında çınlayan besteleri henüz çocuk yaşta iken bile içselleştirip hayatlarının her anına ilmek ilmek işlerler.

Beşiktaş sözleri ile yaşanan bir ömür, o ömrü kıymetli hale getirir. Çünkü hem hayatı şekillendiren hem de tutkuları yansıtan sözlerdir. Beşiktaşlı, sevgisini bulduğu her fırsatta belli ederek takımının yanında olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı