Makaleler

Başarı Hakkında Sözler

Başarı Hakkında Sözler
Başarı Hakkında Sözler


Başarı İle İlgili Güzel Sözler

Herkese göre farklı nitelikte olan başarı kelimesi ile ilgili güzel sözler bulunmaktadır. Bu yazımızda başarı ile ilgili anlamlı ve güzel sözlerin önemine yer vermeyi istiyoruz. Yıllar içerisinde oluşan başarı algısı beraberinde pek çok veciz sözler de getirmiştir. Başarı, kişiden kişiye değişen ve çoğu zaman üzerinde başka kelimelerde olduğu gibi mutabakatın sağlanamadığı bir kavramdır. Çünkü başarının temelini hedefler oluşturur ve hemen hemen çoğu insanın hedefi farklıdır. Kimisi için başarı meslek kimisi için bir araba ya da evdir. Hal böyle olunca ‘’başarılı’’ tanımı değişkenlik göstererek karşımıza çıkar. Tanımlar ve tarifler değişse de ‘’başarı’’ ya da ‘’başarısızlık’’ aslında hep aynıdır. Elde edilen sonuç doğrultusunda bu tanımlar kullanılır ve kişiler sonuç odaklı düşündükleri için tanımlamaları çok zor olmaz.

Bu kelimenin, herkes tarafından kullanıldığı bir toplumda yaşamamıza rağmen ‘’başarılı’’ olarak çok az insan gözümüze çarpar. Başarı kimilerine hırs duygusunu aşılar kimilerine de azim. Bu başarı meselesi hakkında birbirinden farklı yaklaşımlar görmek mümkündür. Başarı, özellikle ekonomik olgunluğa ulaşmak olarak görülür. Bu konuda toplumun genel kanaati oluşurken, zenginlik ve başarı kavramlarını yan yana kullanmalarıdır bu durumun ana sebebi. Başarılı insanların ortak noktaları genelde çalışmaları ve istekli olmalarıdır. Bu konuda söylenen sözler de tam olarak bunu göstermektedir.

Başarı İle İlgili Özlü Sözler

Başarı ile ilgili anlamlı ve güzel sözlere örnekler verebiliriz :  ‘’Hayatımız, yaptığımız tercihlerin toplamıdır.’’ , ‘’Tırmanmayı göze alan zirvenin hazzını yaşar.’’ , ‘’Başarı bir yolculuktur, bir varış noktası değildir.’’ , ‘’İnsanın kendini fethetmesi zaferlerin en büyüğüdür.’’ , ‘’Zihin neye inanıyorsa o başarıdır.’’ Gibi pek çok anlamlı söz söylenmiş ve söylenmeye de devam etmektedir. Bu manada söylenen pek çok anlamlı ve veciz sözler yer almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı