Makaleler

Zevk Hakkında Sözler

Zevk Hakkında Sözler
Zevk Hakkında Sözler

Zevk hoşa giden ya da çekici olan bir şeylerin elde edilmesinden veya da düşünülmesinden yani hayalinden bile doğan höse giden duygudur.

Hayattan zevk almayı bilen kişi yaşamını çok daha anlamlı geçirir. Zevk alma meselesi oldukça geniş bir tabiata sahiptir. İnsan paradan da zevk alabilir, canlı müzik dinlemekten de zevk alabilir. Bir yemeği yiyor olmaktan da zevk alabilir, deniz kenarında yürüyor olmaktan da zevk alabilir. Bu örnekleri istediğimiz kadar çoğaltabiliriz. Bu sebeptendir ki zevk ve zevk alma hakkında söylenmiş bir sürü güzel söz duymak ve okumak mümkündür.

Peki siz hayattan ne kadar zevk aldığınızı düşündünüz mü? Her sabah uyanmak ve aynı işleri, aynı sırayla yapacağınızı bilmek zevk verici midir? Bu artık sizin hayatta bir rutininiz olduğu anlamına gelmektedir. Ve rutinler bir süre sonra sıkıcı olmaya başlar. İster istemez yaşam enerjiniz düşer. Bunun sonucunda da kapılarınızı yenilik ve heyecanlara kapatırsınız. Peki siz söyleyin! Böyle geçen bir ömre gerçekten yaşanmış diyebilir miyiz?

Yaşamınızı daha anlamlı kılmak için durmadan yenilikler düşünmeli ve size nelerin zevk verdiğini bilmelisiniz. Herkesin yaptığı şeyleri yapmak zorunda değilsiniz. Gerçekten sizi mutlu eden şeylerin ne olduğunu belirleyin. Kimisi adrenalin içeren sporlardan hoşlanır. Kimisi ise kahvesini eline alıp, kitabını okumaktan hoşlanır. Biri daha değerli değildir. Önemli olan kişiye hangisinin zevk verdiğidir. Sizde size zevk veren şeyleri keşfettikten sonra hemen uygulamaya geçin. Hayat doğru zamanın gelmesini bekleyecek kadar uzun değil. bu yüzden günlük yaşamınızın rutini ne olursa olsun, ne kadar yoğun olursanız olun kendiniz için kaçamak zamanları yaratın. Ve bu zamanları tamamen kendinize ayırın. Böyle yaptığınızda hayatın çok daha keyifle aktığını fark edeceksiniz.

Ayrıca kimseye uygun zevkleri benimsemek zorunda olmadığınızı da unutmayın. Herkesin haz aldığı noktalar kendine özeldir. Sizde kendi karakterinize uygun olanları seçin, başkalarından gördüklerinizi değil.

Siz de zevk ve zevk almak ile ilgili hayata yön veren sözler okumak ve bu sözleri sevdiklerinizle paylaşmak isterseniz, hiç vakit kaybetmeden sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı