Makaleler

Sitem Sözleri

Sitem Sözleri
Sitem Sözleri

Sitem içeren sözler, dosta ve sevgiliye söylenebilir. Bu sözlerde yaşanılan bir durum üzerinde sitemde bulunma ifadesine yer verilir. Kişi kurduğu arkadaşlıktan veya sevgilisine duyduğu güvenden pişman olmuşsa, bu durumu sözleri ile ifade eder.

Sitem sözleri, kavramlara karşıda söylenebilir. Hasrete ve özleme karşı sitemde bulunulur. Sitem sözleri ile hasretin zorluğu anlatılır ve özlem duygusuna sitem edilir. Duyulan bu özlem kimi zaman bir sevgiliye kimi zaman aileye veya bir dosta yöneliktir.

Sitem sözleri yaşanılan talihsiz olaylara karşı kullanılabilir. Dünyada bulunan kötülüklere karşı da sitemde bulunabilir. Bu sitem sözlerinde dünyada yaşanılan olumsuzluklar, fakirliğe, savaşlara karşı sitemde bulunulur. Bu durumların yaşanmaması gerektiği hakkında sözlere yer verilir.

Dosta Sitem Sözleri

Sitem sözleri dosta söylendiğinde, duygusal bir anlatım meydana gelir. İki dost arasında yaşanan olaylar sonrası yaşanılan kırgınlıklar, sitem sözleri ile dile getirilir. Sitem sözlerinde dostun yapmış olduğu herhangi bir yanlış belirtilip, bu yanlışın neden yapıldığı sorgulanır.

Dosta sitem sözleri, duygusal cümleleri içerir. Her ne kadar sitem edilse dost yine dosttur. Bu duruma bağlı olarak, sitem yapılırken bir yandan da ne olursa olsun dostun yardımına koşulacağı anlatılır. Sitem sözleri, sözün iletildiği dostu duygulandırır.

Dosta iletilen sitem sözü duygusal karşılık bularak, dostların barışmalara vesile olabilir. Dostlar ne kadar birbirlerine kırgın olurlarsa olsunlar, duygusal sitem sözleri sonrasında yumuşayıp, ortak paydada buluşabilirler.

Sevgiliye Sitem Sözleri

Sevgiliye söylenen sitem sözleri hem kırgınlık ifade eder hem de devam eden aşkı dile getirir. Sevgiliye sitemde bulunulurken, aynı zamanda sitem sözleri aşk duygusuna yönelik söylenir. Aşkın verdiği acı, özlem duygusu sitem edilerek anlatılır.

Aşka ve sevgiye yapılan sitem dolaylı olarak sevgiliye yapılan sitemdir. Özellikler eski ve unutulamayan sevgiliye iletilen sitem sözlerinde, eski mutlu günlerden bahsedilir. Bu günlerde yaşanılan güzel duygular tekrar anlatılır. Bu sitem sözleri hala birbirini seven kişilerin birleşmesini sağlar.

Sevgiliye sitem sözleri iletilirken ona duyulan özlem konu alınır. Kişiyi ansızın bırakan ve düşünülmeye devam edilen sevgiliye, sitem sözleri iletilir. Sitem sözlerinde sevgilinin geçmişte nasıl sevildiği anlatılıp, sitemde bulunulur.

Kısa Sitem Sözleri

Sitem sözleri kısa cümleler kullanılarak, etkili ve akılda kalıcı bir biçimde kullanılır. Kısa sitem sözlerinde tek bir kavrama sitemde bulunulur. Dünyanın içinde bulunduğu zorluklara, insanların yaşadığı ayrılıklara sitem edilebilir.

Kısa sitem sözlerinde dosta ve sevgiliye sitem edilebileceği gibi insanlara da sitem edilebilir. Dünya üzerinde yaşanılan kötülüklere ve kötü kişilere sitemde bulunmak amacı ile cümleler kurulur. Sitem sözleri kısa cümleler ile kurulup, dünya üzerinde yaşanılan olumsuz olayların değişmesi için ifadelere yer verilir.

Kısa sitem sözleri ile hayatta yaşanılan olumsuz olaylara, kırgın kalınan dostlara, unutulamayan eski sevgiliye seslenilir. Tüm bu kavramlar hakkında yorum getirilen sözler ile sitemde bulunulur.

Uzun Sitem Sözleri

Sitem sözleri uzun cümleler ile oluşturulabilir. Uzun cümleler ile oluşturulan uzun sitem sözlerinde, yalnızlığa, ihanete, terkedilişlere sitem edilir. Bu konulara yapılan sitem, şiirsel bir dil ile ifade edilir. Uzun cümleler kurularak bu kavramlara neden sitem edildiği anlatılır.

Sitem sözleri uzun cümleler ile yazıldığında farklı birkaç konudan bahsedilebilir. Uzun sitem sözleri, kişinin geçmişte bulunduğu durum ile bugün bulunduğu durum arasında oluşan farkı anlatabilir. Sitem sözleri uzun kullanılırken, karşılıksız kalan güven beklentisinde bahsedilebilir.

Sitem sözleri, benzetmeler kullanılarak meydana getirilir. Hasrete sitem edilirken onu bir insana benzeterek seslenilir. Bir sevgiliye yapılan sitemde, sevgili doğada bulunan güzel bir çiçeğe benzetilebilir. Bu benzetmeler ile hissedilen duygulara daha derin bir şekilde ifade edilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı