Makaleler

Sır Hakkında Sözler

Sır Hakkında Sözler
Sır Hakkında Sözler

Sır kimseye söylenmemesi, başkalarıyla paylaşılmaması gereken sözler, olaylar ve gizlerdir.

Herkesin bir sırrı vardır. Sırrı olmayan kimse yoktur. Bazı kimseler sırlarını paylaşmayı severler. Kendilerine dair bir şeyleri sevdikleriyle ya da çok yakın buldukları kişilerle paylaşırlar. Bu durum onları rahatlatır ve belki taşıdıkları sırrın ağırlığından kurtulmalarını sağlar. Bazı kişiler ise son derece ketumdur. Sırlarını hiç kimseyle paylaşmazlar. Zaten biriyle paylaşırlarsa artık onun bir sır olmayacağını düşünürler. Bu yüzden sır ile alakalı hayata yön veren sözler okumak mümkündür.

Siz sır saklarken hangisi tercih edenlerdensiniz? Bir sırrın ağırlığını tek başına göğüsleyenlerden mi? Yoksa biraz daha gevşek davranarak omuzlarındaki yükü bölüşmek isteyenlerden mi? Aslında sırlarımızı paylaşacak birilerinin olması güzeldir. Ama sırrımızı paylaşacağımız kişi ya da kişileri seçerken oldukça dikkatli olmalıyız. Mesela eğer bir dostunuz size başkalarının sırrını anlatıyorsa ona güvenmeyin. Çünkü başkalarının sırrını size anlatan kişi, emin olun ki sizin sırrınızı da başkalarına anlatacaktır. Bu kişinin yaptığı sohbet değil, dedikodudur. Biri size bir sır vermişse, onun izni olmadan kimseyle bunu hakkında konuşamazsınız. Size söyleneni hemen unutmalı ve hiçbir şey duymamış gibi hayatınıza devam etmelisiniz.

Anlattığınız sırrın önemine göre de bir seçim yapabilirsiniz. Eğer sırrınız gerçekten çok hayatı önem taşıyan bir sırsa bunu anlatacağınız kişi de bunu kaldırabilecek yapıda olmalıdır. İnsanlar her şeyi duymak ve bilmek istemeyebilir. Bu da son derece doğaldır. Çünkü bazen duydukları onu korkutur, bazen dinlediklerinin yükünün altında ezilirler ve insan olarak rahatsız olurlar. Hatta bazen harekete geçip, olaya müdahale etmek isterler. Bu yüzden önemli şeyleri bunu taşıyabilecek insanlara anlatmakta yarar vardır.

Siz nasıl sırrınızın başkasına anlatılmasını istemezseniz, size sırrını anlatan bir kişi de istemez. Bu yüzden biri size kalbini açtığında ona güven verin. Ve sakın onu yarı yolda bırakmayın. Yoksa bir daha başkalarının size güvenmesi oldukça zor olacaktır. Boşboğazlık yapmanın bedelini ağır bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Sizde sır hakkında özlü sözler okumak ve bu sözleri sırdaşlarınızla paylaşmak isterseniz, hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı