Makaleler

Sevgiliye Mesajlar

 Sevgiliye sözler denilince insan geçmişini, geleceğini düşünür. Ama hep sevgili ile olduğu zaman da kalmak ister. İlk karşılaştığınız yer, ilk bakıştığınız yer, ilk sevginizi söylediğiniz yer gelir aklınıza ve sevgiliye mesaj atmak için hepsi birer sebep olmaktadır.

Örneğin sevgilinizin doğum günü sizin için özeldir. Bir anlam katmıştır sevgiliniz hayatınıza. Doğum gününde kendiniz doğmuş gibi hissedersiniz. Çünkü onun doğduğu gün sizin hayatınızın anlamlı olmaya başladığı günmüş gibi hissedersiniz. Bununla birlikte her aşk bu kadar şanslı olamayabilmektedir. Bazen unutmak istersiniz sevgilinizi. Ayrılık durumlarında da kendinizi ifade edecek sözler ararsınız. Bu gibi durumlar için de sizden önce bu hisleri yaşayan kişiler tarafından yazılmış sevgiliye mesajlar bulunmaktadır. Sevgiliye söylenecek uzun sözler de bu mesajlar arasında bulunmaktadır.

Sevgiliye Mesajlar

Sevgiliye Tutkulu Aşk Mesajları

Aşık olmak çoğu zaman tutkuludur. Çünkü aşk tutkuyu da barındırır içerisinde. Aşık olan insanların içinde haykırma ihtiyacı doğmasının en temel sebebi de bu tutkudur. Bazen bu tutku ve heyecan içinde, içinizden geçenleri anlatmak için kendi kelime dağarcığınız yeterli olmamaktadır. O zaman karşınıza tutkulu aşk sözleri yazan bir yazar çıkar. Sizin anlatmak isteyip anlatamadığınız tüm o sözleri bir cümlede anlatır. İşte tam da bu sebeple sizin anlatamayacaklarınızı anlatmış bir sevgiliye aşk mesajı büyük önem arz etmektedir.

Aşk Sözleri Kısa

Aşk hakkında bir söz okursunuz. Sonra bir bakarsınız ki nereye gitseniz, aklınıza ne zaman aşkınız gelse bu sözle düşünmeye başlamışsınız aşkınızı. Halbuki o kadar kısadır ki o söz, bu kadar az kelime sayısıyla bu kadar büyük bir duygunun anlatılması insanı şaşırtmaktadır. Yine de eksiksiz bir şekilde aşkı anlatmış o kısacık söz sizin aşkınızın da betimlemesi olur.

Bir sözün kısa ya da uzun olması değildir onu güzel yapan. Size yaşattığı, hatırlattığı güzel duygulardır. Yani bu duyguları anlatmaktaki başarısıdır. Sevgiliye mesajlar kısa veya uzun olmasıyla değil hissettirdiği duyguyla hatırlanmaktadır.

Etkileyici Romantik Sözler

Romantik olmak meziyet isteyen bir durumdur. Her insan romantik olamaz. Ama romantik olmak için bir meziyet gerekiyorsa hem etkileyici hem romantik olmak için iki katı meziyet gerekmektedir.

Etkileyici romantik sözlerden önce kişi kendisi etkilenmelidir ki, karşısındaki kişiyi de  etkileyebilsin. Bu sebeple etkileyici sözler seçerken öncelikle kendiniz hissetmeniz gerekmektedir. Yazılmış binlerce romantik söz bulunmaktadır. Ve şu an dahi birileri bir yerlerde romantik sözler yazmaya devam etmektedir. Bu sözler arasında sizi en iyi anlatan romantik sözü seçmeniz büyük önem arz etmektedir. Sevgiliye etkileyici sözler atarken, başkalarının ilişkisini değil kendi ilişkinizi dikkate almanız gerekmektedir. Her ilişki için anlam taşıyan bir sözün, sizin ilişkinizde de aynı anlam taşıyacağına dair garanti bulunmamaktadır.

Uzun Aşk Sözleri

Bazen aşkınızın büyüklüğünü uzun uzadıya anlatmak isteyebilirsiniz. Kısa bir söz yazıp göndermektense uzun bir söz göndermenin daha etkili olacağını düşünebilirsiniz. Esasında uzun bir söz, bir metafordur. Aşkınızın büyüklüğü simgelemektedir.

İlişki süreniz uzadıkça söyleyecek daha çok şey olur. Sığdırmak daha zor gelir cümlelere aşkınızı. Her sene binlerce cümle ekleniyormuş gibi hissedersiniz aşkınıza. Birini söyleseniz diğer söylemediğiniz sözde eksik kalmış gibi gelir. O yüzden bu sözler arasından, sevgiliye uzun mesajlar atabilmek için en uzunu ve en anlamlısını bulmaya çalışırsınız, tıpkı aşkınız gibi.

Böyle bir durumda sizin kurtarıcınız sevgiliye mesajlar arasından seçeceğiniz uzun aşk cümleleri kurtarıcınız olmaktadır.
Sevgiliye Mesaj

Edebi Sevgili Mesajları

Sevgiliye atılmak istenen mesajlarda edebi bir dil kullanılması oldukça önemlidir. Çünkü aşk gibi yüce bir duyguyu edebi olmayan sönük bir dille anlatmak, bu hisse biraz da haksızlık etmektir. Aşk üzerine yazılan onlarca şiir ve kitap dururken, sevgilinize kuru bir mesaj atmanıza hiç gerek bulunmamaktadır. Aşk belki de edebi olarak en çok ağırlık verilmiş konudur. Çünkü diğer duyguların geçiciliğine inat aşk duygusu hayatımız boyunca bizimle kalmaktadır. Bu sebeple sevgili mesajlarınızda edebi bir dil kullanmak için bolca malzemeniz bulunmaktadır.

Sevgili İle İlgili Şarkı Sözleri

Müzik, dünyanın en önemli sanatlarından bir tanesidir. Pek çok duygunun tercümesi şarkılar tarafından yapılabilmektedir. Özellikle aşk ve sevgi gibi duygular için yazılmış, binlerce farklı dilde binlerce farklı şarkı bulunmaktadır. Bu şarkıların sözleri, bazen bir şiir kadar anlamlı olabilmektedir. Sevgilinizle paylaşabileceğiniz şarkı sözleri, pek çok farklı duygu için bulunmaktadır. Kimi sözler aşk acısını anlatırken, kimileri aşık olmanın yarattığı heyecanı ve mutluluğu anlatmaktadır. Şarkılar da sevgi kadar evrensel bir dildir. Bu dil, tüm dünyada konuşulmakta ve çoğu zaman da aşktan bahsetmektedir.

Sevgili İçin Mutlu Sözler

İki aşık beraber olunca dünyada yapamayacakları şey yokmuş gibi hissederler. Sıradan bir yürüyüş bile eğlenceli gelmeye başlar aşıklara. Bu mutluluğu tarif edecek sözler ararlar.

Hayatın, yaşamanın güzel olduğunu hisseder aşkına ulaşan kişi. Mutlu olmak için her şey sebeptir onun için. Çocuklar gibi saf ve temiz duyguları beslemeye başlar içinde. Midesinde karıncalanma hisseder. Mutlu oldukça mutluluğunu da paylaşmak ister bir insan. Çünkü mutluluğun paylaşıldıkça çoğalacağını hisseder. O yüzden sevgilisini de mutlu sözler söylemek, mesajlar atmak ister. Fakat her zaman bu duyguları kendisi tarif edemez. Böyle durumlarda sevgililer için yazılmış sevgiliye aşk sözleri arasından tercih yapmak yerinde olacaktır.

Dünyanın En Romantik Sözleri

Dünyanın en romantik sözleri, okuyan kişinin duygularını en eksiksiz tarif eden sözdür. Kimse hatta sözü yazan kişi bile okuyucunun söze yüklediği anlamı yüklememiştir. Çünkü herkes kendi hislerini anlatmaktadır. Okuyucularsa o sözleri kendi hislerine göre yorumlamaktadır. O yüzden okuyucu için sevgiliye anlamlı mesajlar arasında kullanabileceğiniz en romantik söz sizin duygularınızı en iyi ifade edecek olan sözlerdir. Pek çok şair ve yazar tarafından aşk duygusu romantik bir dille kaleme alınmıştır. Bu sebeple romantik sözler bulmak aslında en kolayıdır. Bir şairin dizesi, aşka dair bir kitaptan yapılmış bir alıntı bazen sayfalar dolusu yazıdan çok daha romantik olabilmektedir.

Derin Anlamlı Sevgili Mesajları

Sevgilinizle yaşadığınız duygular en derin duygulardır. Birlikte ortak bir aşkı büyütmek çoğu zaman aranızda özel bir bağ oluşturmaktadır. Bu bağ öyle güçlenmektedir ki aile ve arkadaşlık ilişkileriniz bile geride kalabilmektedir. İnsanların sevgilileriyle aralarındaki bağ büyüdükçe, aşklarını anlatacak sözleri de o kadar derinleşmektedir. Fakat her insan aşkını coşkuyla kaleme dökememektedir. Nasıl ki herkesin aşkı yaşama tarzı farklıysa, ifade ediş şekli de tamamen farklılık göstermektedir. Böyle zamanlarda derin ve anlamlı sevgili mesajlarından faydalanarak aşkınızı ifade edecek sözleri bulmanız gerekmektedir. Çünkü ilişki dediğimiz kavram iki tarafın da emeğiyle oluşmaktadır.

Sevgiliye Bilinmedik Mesajlar

Sevgilinize olan duygularınızı yazıya dökememeniz oldukça normaldir. Herkes yazar veya şair değildir. Aşkı kelimelere dökmek kadar içinizde yaşamak da oldukça normal bir seçimdir. Fakat yalnızca aşkı kelimelere dökemediğiniz için sevgilinize güzel sözler söylemekten kaçınmak da hem ona hem de aşkınıza haksızlık olacaktır. Sevgililik ve aşkla yazılmış yüzlerce sözler bulunmaktadır. Neredeyse her şiir, her şarkı ve her kitap aşkla ilgilidir. Bu yazılar içerisinde hislerinizi anlatan bir tanesini sevgilinize göndermek, bağlarınızı arttıracaktır. Sosyal medya platformlarının popüler olmasıyla birlikte çoğu aşk sözü kullanıcılar tarafından paylaşılmış ve artık kişiye özel oluşunu yitirmiştir. Fakat unutmamak gerekir ki paylaşılan aşk sözlerinin hemen hepsi aynı sözlerdir. Hala sevgiliye mesajlar atılırken kullanılabilecek, keşfedilmemiş birçok söz bulunmaktadır. Unutmayın herkes aynı kitapları okur evet, bununla birlikte herkes kendi bakış açısıyla okur. Oldukça popüler bir kitapta bile sizin aşkınızı anlatan fakat keşfedilmemiş yüzlerce cümle bulunmaktadır. Yani sevgiliye bilinmeyen mesajlar yazılacak yüzlerce söz seçeneği bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı