Makaleler

Laf Sokucu Sözler

Laf Sokucu Sözler
Laf Sokucu Sözler

Laf sokucu sözler, öyle kolay kolay çıkmaz insanın ağzından. Bir sebebi illaki vardır karşı tarafın bu sözü hak etmesinin. Hayatın engebeli yokuşlarını çıkarken çoğu zaman karşılaşılan farklı farklı olaylar tetikler aslında laf sokmayı. Yoksa öyle kolay yapılacak bir iş değildir bu. Karşı tarafın canını acıtmak maksatlı söylense de aslında en çok bu sözleri söyleyen kişinin canı acır. Çünkü belki de bu sözleri söylediği insan bir zamanlar onun hayatında oldukça önemli bir yere sahip olan insandır. Bu yüzden kanatırcasına da olsa söylenmek istenir kızgınlık anında. Yere göğe sığamayan insan, laf sokucu sözlerin arkasına sığmaya çalışır. Ancak bunun sonucunda en ağır yarayı yine kendisi alacak ve karşısındaki insanı üzdüğü için yine kendisi üzülecektir.

Sevgiliye Laf Sokucu Sözler

Sevilen insana kolay kolay kıyamaz insan. Çünkü onu kırmak kendisini kırmaktır bir anlamda. Saçının teline zarar gelmesini istemediği insanı bu şekilde üzmek oldukça zordur yapacak olan kişi için. Sevgiliye laf sokarken bile bir tereddüt olmuyorsa o ilişki de belki de bazı şeyler çoktan kopma noktasına gelmiş demektir. Çünkü ne olursa olsun sevdiğinin canını acıtamaz insan. Öyle kolay değildir bu iş. Sonrasında kendisinin en çok üzüleceği ise garantidir. Kızgınlık anında ağızdan çıkan bir sözün yarası belki de senelerce geçmeyecektir. Aranızda her ne yaşandıysa sizi kızdıracak o unutulur da kavga esnasında söylenen onur kırıcı bir söz yıllar geçse de unutulmaz. Dil yarasının kılıç yarasından üstün geldiği bu durumda, sevgiliye laf sokucu söz söylerken bir kez daha düşünmek gerekir.

Aldatan Sevgiliye Laf Sokucu Sözler

Aldatan kişiye laf sokmak, gereksiz bir hamledir. Karşı taraftaki kişi zaten sizi başka birisiyle aldatacak kadar umursamamışsa söyleyeceğiniz hiçbir şeyi de umursamayacaktır. Onun canını acıtmak için söylenen tüm sözler anlamsız ve değersiz. Aldatan kişi için biten bir ilişkide laf sokucu sözler kullanmak, sizi daha da fazla üzecek ve pişman olmanıza neden olacaktır. Basit insanlar için laf sokarak vakit kaybetmeye ve kendi kum saatinizden yemeye gerek yoktur. Bu yüzden kendi değerinizi her zaman bilmek sizi ondan üstün kılacak en önemli özellik olacaktır.

Arkadaşa Laf Sokucu Sözler

Her ne kadar yakın olunursa olunsun laf sokmak bir insana yapılacak en zalim ve zor hareketlerden bir tanesidir. Özellikle bunu yaptığınız kişi yakın bir arkadaşınızsa ciddi olarak oturup bunu düşünmeniz gerekmektedir. Karşı tarafı belki de öyle derin yaralarsınız ki bir daha o yaranın geçmesi mümkün olmaz. Her anınızda sizinle birlikte olan zorda kaldığınız tüm anlarda ilk olarak size koşan bu insanlar, şaka olarak yapsanız bile sokulan laflardan alınabilir. Bu durumda belki de geri döndürülemez bir şekilde ilişkiniz yıkılmaya başlar içten içten.

En Pis Laf Sokucu Sözler

Laf sokucu sözlerin zaten geneli pis olmakla birlikte karşı tarafı harap eden kötü bir özelliğe de sahiptir. Tam anlamıyla karşı tarafa saygısızlaşmayı gerektiren pis laf sokucu sözler, kızgınlık anında yapılmaması gereken ve ateşle oynanmaması gereken bir durumdur. Karşı tarafı kırmak sizi insanların gözünde hiçbir zaman iyi yapmayacaktır. Ayrıca onların ruhunda belki de geri döndürülemeyen bir yara açacaksınız ve kalbini bin parçaya böleceksiniz. Bu yüzden kullanılan ağır sözlere oldukça dikkat etmeli ve karşı taraftaki insana ne kadar zarar verceğinizin hesabını iyi yapmalısınız. Yoksa bunun sonunda kaybeden taraf ve üzülen taraf siz olacaksınız.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı