Makaleler

Esprili Sözler

Komik sözler, günümüzü neşelendiren ve enerjimizi yükselten sözlerdir. Esprili insanların çok sevilmesinin sebebi de budur. Günlük yaşantımızda enerjimizi düşürüp canımızı sıkan pek çok olay başımıza gelmektedir. Bu olaylar sonucunda kaçan keyfimiz, esprili sözler neticesinde kolayca tekrardan yerine gelmektedir.

Özellikle kısa komik sözler, hem bu sözleri kullananları popülerleştirmekte hem de dinleyenlerin keyfini yerine getirmektedir. Uzun uzadıya yapılan espriler, kısaları kadar tesirli olamayabilmektedir. Çünkü espriler bir anda yapıldığında etkili olmaktadır. Uzun uzun anlatıldığında ise genellikle güldürmemektedir.

Esprili Sözler

Sevgiliye Esprili Sözler

Sevgililerimizle kurduğumuz gönül bağı, bizi sandığımızdan çok daha fazla bağlamaktadır. Bir süre sonra iki sevgili birlikte gülmekte ve birlikte ağlamaktadır. Çünkü hem sırdaş olan hem dost olan sevgililerin ruh halleri birbirini oldukça etkilemektedir. Bu sebeple bazı zamanlar sevgililerimizin bozulan moralini yerine getirmek de bizim görevimiz olmaktadır. Komik sözler sevgiliye söylenip yüzündeki gülümseme görüldüğünde bizim de enerjimiz yükselmektedir.

Sevgilinize yapacağınız komik bir espri yalnızca yüzlerinizi güldürmekle kalmaz, samimiyetinizi de arttırır. Birlikte yaşanan tüm anılara kahkahaların eşlik etmesi aranızı ısıtır. Bu güzel anlar geçip gittikten sonra ise geriye mutlulukla anacağınız güzel anılar kalır. Bu sebeple sevgiliye söylenebilecek esprili sözler bilinmesi, sağlıklı ve uzun bir ilişkinin temellerini atmaktadır.

Arkadaşa Esprili Sözler

Arkadaş ortamları hepimizin vazgeçilmezleridir. Yoğun geçen bir günün ardından arkadaşlarınızla oturup sıcak bir kahve eşliğinde sohbet etmek günün bütün yorgunluğunu alıp götürmektedir. Bu ortamlarda en sevilenler ise esprili sözler kullanan kişilerdir. Çünkü iş hayatı, ekonomik hayat gibi faktörler zaten zihnimizi ve bedenimizi yormaktadır. Arkadaş buluşmalarından herkesin beklentisi biraz gülmek ve eğlenmek olmaktadır. Ortamın neşesini yerine getiren, yüzleri güldüren kişi de elbette en popüler kişi olmaktadır.

Arkadaşa komik sözler yalnızca buluşmalarda değil sosyal medyada da oldukça dikkat çekmektedir. Çünkü insanların sosyal medyada gezinme sebeplerinden biri de gülüp eğlenmektedir. Bu sebeple esprili sözler paylaşmak veya arkadaş ortamlarında kullanmak popülerliği arttırmaktadır.

Anlamlı Komik Sözler

Esprili sözlerin komik olması kadar bir anlama sahip olması da önemlidir. Çünkü yapılan espri, espriyi yapan kişinin zekasını da ortaya koymaktadır. Bu sebeple espri tercihlerinizi kaliteli ve anlamlı esprilerden yana kullanmanız gerekmektedir. Espri anlayışı yalnızca argo sözlerden ibaret olan kişilerin esprileri kimse tarafından beğenilmemektedir. Bir anlık gülümsemeye sebep olsa dahi sonrasında hakkınızda yalnızca kaba ve seviyesiz bir görüntü çizmektedir.

Esprili sözler tercihlerinizde dikkat etmeniz gereken diğer nokta duyulmamış esprili sözler arasından seçim yapmanızdır. Çünkü bir espri ne kadar bilinirse komikliğini de o kadar yitirmektedir. Orijinal bir esprinin ilk yapıldığı anda verdiği etkiyi, elbette defalarca dinlenmiş ya da okunmuş espri vermemektedir.

Kısa Esprili Sözler

Esprili sözlerin en makbulü kısa olanlarıdır. Bunun sebebi aslında oldukça açıktır. Uzun uzun fıkra anlatan hatta sonrasında bu fıkralara gülünmemesi sebebiyle mahçup olan kişileri düşünün. Aslında bu fıkralara gülünmemesinin sebebi komik olmaması değildir. Uzun espriler dinlenirken dikkatimizin dağılmasıdır. Çoğu insan uzun hikayeler dinlemektense kısa ama öz hikayeler  dinlemeyi daha çok sever. Esprili sözler içerisinde kısa olanların daha çok tutmasının sebebi elbette budur.

Aniden yapılan kısa bir espri, espriyi yapan kişinin zekasını ortaya koymaktadır. Kısa espriler yalnızca arkadaş ortamında değil sosyal medyada da daha çok tercih edilmektedir. Çünkü kimse durup saatlerce bir espriyi okumak istememektedir. Fakat kısa bir espri diğer gönderilerin arasında kolayca göze çarpmakta ve okuyanı güldürmektedir. Bu yüzden esprili sözlerin kısa olanları çok daha makbuldür.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı