Makaleler

Dostluk Hakkında Sözler

Dostluk Hakkında Sözler

Dostluk Hakkında Sözler

Dostluk, birbirine dostça ve yakın ilişkilerle yaklaşma, güzel davranışlarda bulunma biçimidir.

Dostluk, sahip olduğumuz için en mutlu hissetmemiz gereken kavramlardan biridir. Çünkü birine dostum diyebilmek ve tüm kalbine güven içerisinde ona açabilmek oldukça önemlidir. Bu sebeptendir ki insanlar dostluk hakkında pek çok güzel söz söylemiş, dostluk şarkılara resimlere kitaplara konu olmuştur.

Dostluk, hepimiz için önemli bir kavramdır. Zaten bu kavramın önemi idrak edememiş kimselerden dost olmaz. Eğer bir dostunuz varsa, sıkıntılarınızı onunla paylaşabilirsiniz demektir. Böylece hem yaşadığınız sıkıntının ağırlığını biraz hafifletmiş olursunuz, hem de sizi anlayan biri olduğu için kendinizi çok daha iyi hissedersiniz. Karşınızdaki dostunuz ise sizi en iyi biçimde dinler, sırrınızı saklar ve size destek olur. Bu destek kimi zaman sizin yanınızda olarak kimi zaman da tam karşınızda durur. Unutmayın; dost acı söyler derler. Dostum dediğiniz kişi söylediklerinizi papağan gibi tekrarlamaz. Aksine düşünür ve sizin için en iyisini söyler. Bu bazen sizin istekleriniz doğrultusunda bir tavsiyedir, bazen de duymaktan bile hoşlanmayacağınız bir gerçektir. Dostunuz hoşunuza gitmeyecek bir şeyi söylemekten çekinmez. Çünkü sizin için en güzelini ister. Sizde dostunuzdan hoşunuza gitmeyen bir laf duyduğunuzda ona kızmamalı, gönül koymamalısınız. Öğütlerini oturup düşünmeli ve nasıl davranacağınızı kestirmelisiniz.

Dostluklar ömür boyu devam etsin isteriz. Herhalde en güzeli de budur. Fakat kimi dostluklar zamanını doldurunca bitmek zorunda kalır. Belki artık dünyaya başka türlü baktığınızdan, belki aranıza mesafeler girdiğinden… Ama unutmayın, artık görüşmüyor olsanız dahi eski dostunuz kalbinizde her zaman güzellikleri ile anılacaktır. Ve günün birinde yolunuz tekrar kesişirse eğer kaldığınız yerden candan arkadaş olmaya devam edeceksinizdir. Araya yıllar da girse, yollar da girse iki dost birbirine yabancı olmaz.

Bu yüzden eğer dostum diyerek elinizi tuttuğunuz biri varsa aman ha sakın bırakmayın! Zamana ve zorluklara karşı olabildiğince direnin. Unutmayın, sonunda daima dostluk kazanır.

Eğer sizde dostluk ile ilgili özlü sözler ya da vecizler okumak isterseniz, hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Belki okuduklarınızı dostunuzla da paylaşırsınız!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı