Makaleler

23 Nisan Çocuk Bayramı Mesajları

23 Nisan Çocuk Bayramı Mesajları
23 Nisan Çocuk Bayramı Mesajları

23 Nisan Çocuk Bayramı kutlama mesajları, her yıl yalnızca ülkemizde değil, dünyanın birçok yerinde paylaşılan mesajlardır. 23 Nisan TBMM’nin kuruluş tarihidir, fakat bugünü asıl özel yapan şey Atatürk tarafından Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak tüm dünya çocuklarına armağan edilmesidir. 23 Nisan Çocuk Bayramı mesajları, tüm dünyada çocuklar tarafından coşkuyla kutlanan bugünü kutlamak için paylaşılan mesajlardır. Resmî tatil olarak da ilan edilen bugünde çeşitli etkinlikler düzenlenir ve birbirinden güzel mesajlar gönderilir. 23 Nisan günü çocuklar için tatildir ve çocukların kutlamalara katılıp, eğlenmesi amaçlanır.

Uluslararası 23 Nisan Çocuk Bayramı Kutlama Mesajları

23 Nisan 1920, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu tarihtir ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bugünü yalnızca Türk değil tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir. Çocuklara büyük önem gösteren ve geleceğimizin mimarları olduğuna emin olan Atatürk, dünyanın her yerindeki çocukların günü olarak bugünü kabul etmiştir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama mesajları, dünyanın her yerinden çocukların, politikacıların, yazarların ve insanların paylaştığı mesajlardır. Tüm dünyada yalnızca Mustafa Kemal Atatürk çocuklar için özel bir gün olmasını düşünmüştür ve dünyanın her yerinden çocuklarla bugünde etkinlikler yapılır, ülkemizde ziyaret edilir. Bu bayram uluslararası bir bayramdır ve çocuklara armağan edilmiştir.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajları yurdun dört bir yanında ve dünyanın birçok ülkesinde verilen mesajlardır. Bu mesajlarda çocukların bu özel ve güzel günü kutlanır, onların geleceğin en güzel mimarları oldukları, onlara güvenildiği ve sevildikleri paylaşılır. Bu mesajları yalnızca çocuklar değil, içinde büyümeyen bir çocuk olanlar, Atatürk sevgisini yaşayanlar ve çocukların bu özel, güzel gününü kutlamak isteyenler paylaşırlar.

23 Nisan Çocuk Bayramı ile ilgili yazı ve mesajlar, çoğunlukla her ülkeden, dilden ve ırktan çocukları kapsayan mesajlardır. Bu mesajlar internette çeşitli görsellerle sunulmaktadır. Tabii ki görsellerin ana konusu çocuklar olmaktadır ve bu mesajlar yüzlerinde gülücükler açan çocukların fotoğraflarıyla, resimleriyle paylaşılan mesajlardır.

23 Nisan Çocuk Bayramı Şenlikleri ve Kutlama Mesajları

23 Nisan, tüm dünya çocuklarına armağan edilmiş oldukça büyük önem taşıyan bir gündür. 1979 yılında, Birleşmiş Milletler de bugünü Atatürk’ün düşüncesinden yola çıkarak Dünya Çocuk Günü olarak belirlemiştir. Bu özel gün, Türkiye’nin ve tabii ki Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği bir gündür. Yaklaşık 40 yıldır ülkemizde 23 Nisan Şenlikleri yapılmaktadır. Dünyanın her yerinden birleşene 30.000’den fazla çocukla bugün coşkuyla kutlanır ve çocukların mutlu olması sağlanır.

Bu özel günde 23 Nisan Çocuk Bayramı mesajları paylaşılır, onara geleceğe huzurlu, mutlulukla ve aydınlık bir şekilde bakmaları söylenir. Bütün mesajlarda Mustafa Kemal Atatürk anılır, bu güzel günü çocuklara armağan ettiği için teşekkür edilir ve çocuklara sahip çıkılması, onların gelecekleri için iyi şeyler yapılması dilenir.

23 Nisan Çocuk Bayramı İle İlgili Sözler ve Mesajlar

23 Nisan ile ilgili ünlü kişilerin sözleri ve mesajları her yıl sosyal medya hesaplarında paylaşılmaktadır. Özellikle bu güzel ve özel günün mimarı olan Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklar için söylediği sözler en çok paylaşılan ve mesajlarda yer verilen sözlerdir. Ayrıca birçok yabancı yazar, devlet büyüğü, ünlü düşünür ve diğer şahsiyetlerin de hem Atatürk hem de çocuklara armağan ettiği bu güzel ve özel gün hakkında sözleri bulunmaktadır. Bu sözlerin çoğu resimli olarak mesajlarda yer almaktadır. 23 Nisan Çocuk Bayramı mesajları, herkes tarafından paylaşılan, sosyal medyalarda yayılan ve birbirlerine gönderilen mesajlardır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı