Makaleler

Trabzonspor Sözleri

Trabzonspor Sözleri
Trabzonspor Sözleri

Trabzonspor ile ilgili söylenen sözler, bir kaplan ile vücut bulan Trabzonspor taraftarları için oldukça kıymetlidir. Bordo ve mavi ile başlayan bu aşk, Trabzonlular için bir “Karadeniz Fırtınası”dır adeta. Takımlarına besledikleri aşkı her fırsatta dile getiren ve Trabzonspor sözlerini dillerinden düşürmeyen bu taraftar grubu için takım tutmak bir seçim değil, doğuştan gelen bir bilinç halidir.

Trabzonsporlu takımını dünyadaki diğer her şeyin üzerinde tutar. Öyle ki, onun için en önemli sayı 61’dir ve dünyanın en güzel renkleri bordo ile mavidir. Diğer her şey Trabzon’un güzelliklerinin bir yansıması ve bu güzelliğe bir çeşit ulaşma çabasıdır. Trabzonsporlu İstanbul takımları ile yarışmaz, takımının onlardan daha iyi olduğunu bilerek hareket eder.

Trabzon’u Anlatan Sözler

Trabzon, doğası ile mavi ve yeşilin buluşup bir nevi dans ettiği bir cennettir. Karadeniz’in hırçın suları ile boğuşmamış, sularında büyüyen taze balıkların tadına varmamış biri aslında ömrünü boşa harcamış gibidir. 61’e aşık yüreklerin dilinden Trabzon’u anlatan sözler düşmez, çünkü her nerede yaşıyor olurlarsa olsunlar, onların kalbi bu kentin rüzgarlarında atmaktadır.

Trabzon ile ilgili söylenen sözler, havasını solumamış insanlar için o kadar da anlam ifade etmeyebilir. Ancak bir kere topraklarına adım attığınızda Trabzon artık hayatınızın bir köşesinde her daim var olmaya devam edecektir. Trabzon, bu yüzden büyülü bir şehirdir.

Trabzonspor Marş Sözleri

Trabzonspor sözleri, bazen Trabzonsporlunun kalbinde yatan sevgiyi anlatmakta yetersiz kalır. Böyle anlarda devreye Trabzonspor marşları girer. Trabzonspor marş sözleri, Trabzonspor aşığı bir insan için bir çeşit ilan-ı aşk gibidir. İstanbul takımlarının asla anlayamayacağı bir sevgi biçimidir, Trabzonsporlunun hissettiği.

Doğup büyüdükleri şehrin topraklarını ıslatan her yağmurda, denizindeki her hırçın dalgada takımına duyduğu sevgiyi hatırlar bir Trabzonsporlu. Onun dünyasında mavi ile yeşilin ettiği dans, bordo ve mavi ile buluşur. Bu yüzden kalbindeki tüm sevdalar, takımına beslediği aşkın bir yansımasıdır. Karadeniz’in sisli ve nemli havasında aldığı her nefes, takımına duyduğu hisler ile ciğerlerine dolar.

Trabzon Aşkı Sözleri

Bir Trabzonlu için Trabzon sadece bir kent değildir; bazen bir annedir, bazen bir sevgili. Doğan her güneş Trabzon’un ağaçlarındaki yeşili güzelleştirmek içindir, gece olduğunda ise ay sadece hırçın denizin sularında bir yansıma olmak için geçer yerine. Trabzon’a hissedilen şey basit bir sevgi değildir; bir tutkudur, bir çeşit aşktır.

Trabzon aşkı sözleri, bu duygunun kaynağını anlamayan insana boş gelir. Ancak bir Trabzonlu hangi şehirde olursa olsun, karşına çıkan her 61 plakalı araçta özlem duyduğu sevdiğine kavuşmuş gibi olur. Onun için tüm şehirler sadece birer kent, Trabzon ise bir hayat kaynağıdır. Hayatın akışında olur da çok sevdiği Trabzon’undan ayrı kalırsa, annesinden ayrılmış bir bebek gibi hüzün ile dolar yüreği.

Trabzon Atışma Sözleri

Trabzonlu haşindir, sözünü esirgemez ve her daim söylediklerinin arkasındadır. Trabzonlu için tartıştığı kişinin kim olduğu değil, kendi haklı oluşu önemlidir. Bunun yansıması Trabzonsporlu sözlerinde de kendine yer bulur. Hem bu şehrin insanları hem de Trabzonspor taraftarları kelimelerin gücünü en üst seviyede kullanmayı bilir.

Trabzon atışma sözleri, söylenilen kişi için yaralayıcı olabilir. Çünkü bir Trabzonlu için söylediğinin ağırlığı önemli değildir, o doğru olanın arkasında durur ve bunu sonuna dek savunur. Bir tartışma anında ona karşılık verebilmek için harcanan çaba, asla boşuna değildir. Ancak bir Trabzonlu ile tartıştığınızda kazanan taraf en baştan bellidir, çünkü Trabzonlu kaybetmeyi sevmez ve nerede ne söylemesi gerektiğini çok iyi bilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı