Makaleler

Hürriyet Hakkında Sözler

Hürriyet Hakkında Sözler
Hürriyet Hakkında Sözler

Hürriyet kişinin, her türlü dış etkenden bağımsız olarak kendi iradesine ve isteklerine, kendi düşüncesine göre karar verme durumudur.

Hepimiz hürriyet duygusunun bizi nasıl da rahatlatacağını hayal etmeliyiz. Bir an gözlerimizi kapayalım ve düşünelim… Eğer içinde bulunduğumuz zorunluluklara ara verebilme hatta onlardan tamamen kurtulma şansımız olsa ne olurdu? Vermek zorunda kaldığımız hiçbir karar olmasaydı. Bütün kararları kendi isteğimiz doğrultusunda alsaydık ne olurdu? Sevmediğimiz hiçbir yerde bulunmak mecburiyetinde kalmasak, sadece sevdiğimiz yerlerde bulunma rahatlığına kavuşmuş olsak nasıl olurdu? İşte insanlık uzun yıllardır hürriyet kavramı üzerine etkileyici sözler söyledi, sadece bu duygunun peşinden gidebilmek için.

Mesela sevmediğiniz bir işte çalıştığınızı varsayalım. Evin kirası, faturalar, kendimizin ve yakınlarımızın ihtiyaçları nedeniyle her gün bu işe gidip gelmek zorundayız. Çünkü paranın hayatımızda ne kadar önemli bir araç olduğunu yadsınamaz bir gerçek! Ve siz her gün o işe gitmek zorundasınız. Evet elektrik faturası ödeniyor ama sizin içiniz karanlık. Her gün sevmediğiniz bir ofise gitmek, saatlerinizi bu sevmediğiniz işe ayırmak tam bir işkence değil mi? O zaman ne yapacağız? Harekete geçeceğiz! Söylemesi kolay gibi gözükebilir ama bir şeyler yapmazsak tüm hayatımız böyle geçecek. Unutmayın bu durum birkaç ay ya da yıl katlanmanız gereken geçici bir durum değil. buna bir ömür boyu katlanacaksınız. En güzel zamanlarınızı bu işe vereceksiniz, artık çalışmadığınızda ise zaten yaşamınızın altmış yılından fazlasını bu işe vermiş olacaksınız. Bunun yerine hürriyetinizin peşine düşün! Hangi işi yapmaktan keyif alıyorsunuz? Bunun ne olduğu konusunda cevabınız varsa hareket geçin ve iş kolunuzu değiştirin. Hiçbir şey için geç değildir. Belki en baştan başlarsınız ama severek başlarsınız. Öteki işe yıllarınızı verseniz de başarılı olma ihtimaliniz neredeyse yoktur. İnsan sevmediği bir işi yaparak başarıya ulaşamaz. Sevdiğiniz bir işi yaparak başarı basamaklarını ne kadar hızlı çıktığınıza en çok siz şaşıracaksınız. Vaktinizi boşa harcamadan bir önce önce, hürriyetine kavuşmanız dileğiyle!

Sizde hürriyet hakkında özlü sözler ve atasözleri arıyorsanız, sayfamızda konu hakkında birbirinden farklı içerikler bulabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı