Makaleler

Yazarlarına Göre Sözler

Yazarlarına Göre Sözler
Yazarlarına Gore Sozler

Yazarlarına Göre Sözler

Sözler, çoğu kişi için düşünülen ve hemen ağızdan dökülen seslerden, kelimelerden ibarettir. Ancak özlü söz, güzel söz gibi anlamlı sözler bulunmaktadır. Bunları yazarlarına göre sözler olarak da nitelendirebiliriz. Bu kategori içinde yer alan sözler, yazarın genel dünya görüşünü ve ruh dünyasını yansıtmaktadır. Bazı yazarlarına göre sözler, karamsar mesajlar içermektedir. Çünkü o sözü söyleyen ve yazan kişi, çektiği acıları sözlerinde dile getirmektedir. Ancak bazıları da aşk, mutluluk, umut dolu sözler yazmaktadır. Bu da o yazarın hayata umutla ve sevgiyle bakmasından kaynaklanmaktadır. Ancak her iki durum için de bu sözler birçok kişinin duygularını ifade etmesine yaramaktadır.

Yazarlarına Göre Sözler Goethe

Gothe ünlü bir edebiyatçı olmasının yanında söylediği sözlerle de manalı ve güzel sözler yazmıştır. Yazarlarına göre sözler içinde inceleyeceğimiz Goethe sözleri, genel olarak eleştiri niteliğinde sözlerdir. Genellikle erdemli olmak üzerine eleştirel sözleri bulunmaktadır. İnsanın kendini eleştirmesi gerektiğine yönelik sözleri bulunduğu da görülmektedir. Yazarlarına göre değerlendirdiğimiz sözler arasında Goethe dışında birçok yazar bulunmaktadır. Bunlar içinde Aamir Khan sevgi ve doğrulukla ilgili verdiği mesajlarla dikkat çekmektedir. Genel olarak duyarlı bir ruh hali içinde olduğunu yazdığı sözlerle de belli etmektedir. Ayrıca oyuncu yapımcı olan Aamir Khan, sözlerinde toplumsal konulara da değinmektedir. Abdülaziz Bekkine de bu söz yazarlarından biridir. Dini içerikli yazıları ve öğüt verici sözleriyle dikkat çekmektedir.

Yazarlarına Göre Sözler Mevlana

Konya’da yaşadığı bilinen ünlü Dervişlerden biri olan Mevlana da bu kategoride önem taşımaktadır. Bir çok sözün bulunduğu GuzelSoz.com sitesinde Mevlana da sözleriyle yer bulmaktadır. Burada dini ve tasavvufi içerikli sözleriyle Mevlana dikkat çeken yazarlar arasındadır. Söyledikleriyle her zaman Allah aşkını ve iyiliği, güzelliği vurgulamaktadır. Kişilerin doğruyu yapması gerektiğine, kendini eleştirmesi gerektiğine vurgu yapan sözleri site içinde bulunmaktadır. Mevlana, genel olarak Allah aşkı, dünya hırsının boşluğu, edepli olunması gerektiği gibi konularda yazmaktadır. Durmuş saatin bile günde iki kere doğruyu gösterdiğini söyleyen Adnan Menderes de site içinde söz yazarı olarak yer almaktadır. A’dan Z’ye kadar birçok kişinin söylediği güzel sözler sitede yer bulmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı